Czujnik temperatury sonoff

De33
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 21, 2022 7:44 am

Witam.
Kupiłem czujnik temperatury sonoff. Chciałem go wykorzystać do sterowania pompką w wymienniku ciepła, w którym są grzałki.
Pytanie: Jak skonfrontować supla fracz żeby załączała się przy 50 stopniach, i wyłączała przy na przykład 40.
Co gdzie wpisać? Czy czujnik temperatury może sterować modułem ROW 07, czy trzeba pompkę podłączyć pod beznapięciowy styk w module czujnika?
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Jakiego sonoff-a masz na myśli? Po zatym takie rozwiązanie raczej powinno być realizowane sprzętowo a nie przez internet ponieważ jak załączy grzałkę i zabraknie internetu to będzie grzała cały czas lub zabezpieczyć dodatkowo jakimś termostatem w GUI Generic możesz wygenerować soft który działa niezależnie od tego czy ma połączenie czy nie a przy grzałkach raczej są to uzadzenia z dużym poborem prądu więc ja zastosował bym stycznik lub przekaźnik.
De33
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 21, 2022 7:44 am

Grzałka jest zabezpieczona termostatem.
Moduł z czujnikiem to Sonoff DS18B20
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

De33 pisze: ndz maja 22, 2022 5:02 am Grzałka jest zabezpieczona termostatem.
Moduł z czujnikiem to Sonoff DS18B20
Nadal nie wiadomo jaki sonoff np. Basic czy sv a może coś innego jeżeli jest to urządzenie pracujące na 230v to nie posiada ono separacji galwanicznej i podłączanie czujnika do niego jest niebezpieczna.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

No właśnie one nie posiadają separacji galwanicznej i ja osobiście bym nie dawał czujnika gdzie jest kontakt z instalacją wodną żeby kogoś nie zabiło lepiej już wemos d1 mini i DS18B20. I sam sobie wgrać GUI Generic z tym co chcesz po kablu USB. A u Fracza jest coś takiego jak termostat tam ustawiacz zadaną temperaturę i histeze.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Panowie jak to jest z tymi sonoffami jest się czego bać. Ja mam grzałkę do akwarium właśnie na sonoffieplus ds do sterowania puki co nic się nie stało ale coraz bardziej się zastanawiam czy nie wymienic oby za późno nie bylo
https://pietras-81.aqi.eco/
De33
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 21, 2022 7:44 am

Mmof pisze: pn maja 23, 2022 9:28 am No właśnie one nie posiadają separacji galwanicznej i ja osobiście bym nie dawał czujnika gdzie jest kontakt z instalacją wodną żeby kogoś nie zabiło lepiej już wemos d1 mini i DS18B20. I sam sobie wgrać GUI Generic z tym co chcesz po kablu USB. A u Fracza jest coś takiego jak termostat tam ustawiacz zadaną temperaturę i histeze.
Dziękuję za poradę, ale zadbałem o to żeby czujnik nie miał dostępu do wody, nie umiem wgrywać nowych systemów, potrzebuje tylko info czy da się tak zrobić jak napisałem powyżej :)
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

De33 pisze: sob maja 21, 2022 7:51 am Witam.
Kupiłem czujnik temperatury sonoff. Chciałem go wykorzystać do sterowania pompką w wymienniku ciepła, w którym są grzałki.
Pytanie: Jak skonfrontować supla fracz żeby załączała się przy 50 stopniach, i wyłączała przy na przykład 40.
Co gdzie wpisać? Czy czujnik temperatury może sterować modułem ROW 07, czy trzeba pompkę podłączyć pod beznapięciowy styk w module czujnika?
Jeśli chcesz sterować za pomocą scen to jak najbardziej możesz pomiarem temp. sterować dowolnym urządzeniem w fraczu. Jeśli chcesz podłączyć pompe pod przekaznik sonoffa to można ustawić warunkowanie w powyższym module. Wszystko zależy co chcesz osiągnąć. I jaki soft masz wgrany do sonoffa.
https://pietras-81.aqi.eco/
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Pietras81 pisze: wt maja 24, 2022 12:19 pm Panowie jak to jest z tymi sonoffami jest się czego bać. Ja mam grzałkę do akwarium właśnie na sonoffieplus ds do sterowania puki co nic się nie stało ale coraz bardziej się zastanawiam czy nie wymienic oby za późno nie bylo
Z tego co panowie straszą to boże broń do wody coś z sonoffa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”