Dzwońcie do SUPLI! :)

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dla kuriera chyba jednak lepszy link bezpośredni
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przetestowane na sofcie bramkowym chociaż jeszcze nie mam pomysłu na wykorzystanie to pomysł fajny
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Wygląda bardzo fajnie i działa też super. Dzięki :)
A w planach jest może własny numer? Integracja z VoIP.

PS Przypisałem przekierowanie na numeru na jednym z numerów VoIP i już nie muszę znać np. numeru kuriera.

PSS zawsze marzyła mi się integracja SMS z Supła. Powiadamianie i sterowanie... mam dwa serwery SMS, cloudowy i fizyczny, niby się nie znam za mocno, a i tak cuda można robić. Co by było jak bym się znał :)...
Kwestia czas z geolokalizacją... kurier pojawi się obok domu (tym razem ze znanym nam numerem) i dostaje jednorazowy kod na SMS... lub komunikat... "nie ma nas, zostaw u sąsiada"
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

U mnie są stali, więc numer się doda.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

U mnie domofon cyfrówka, ale działa na Supli, kurier będzie zadowolony :D
Fajna sprawa nie trzeba instalować apki ustawiać linków tylko ze starej nokii otworzyć domofon lub odpalić coś na Supli.
Gratulacje!
pio999
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 11, 2018 9:21 am

Fajnie działa w aucie z CarPlay. Cześć Siri i wszystko jasne 😝
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Przetestowane na systemie alarmowym Satel Integra 32 z podłączoną zwykła linią telefoniczną.

W momencie uzbrojenia, urządzenie dzwoni na "TEL 4 SUPLA U" z funkcją "Załącz", a w przypadku rozbrojenia na numer "TEL 5 SUPLA R" z funkcją "Wyłącz". Dzięki temu w apce od Supli widzę teraz czy centrala jest uzbrojona czy rozbrojona, za pomocą niewykorzystanego wyjścia w ROW-02.

Przykładowa konfiguracja na screenach:
Konfiguracja.png
Konfiguracja.png (142.56 KiB) Przejrzano 985 razy
Wadą, mimo że działa jest wyświetlany komunikat w pamięci zdarzeń centrali jako "Powiadomienie nieudane". Ma to związek z tym że centrala nie wykrywa podniesienia słuchawki przez call.supla.io, tylko odrzucenie połączenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Z innych pomysłów które mi przyszły do głowy na szybko:

Otwórz / Zamknij Rolety w czasie alarmu włamaniowego.
Zaświeć Światło na zewnątrz w czasie alarmu włamaniowego.

Otwórz rolety i bramę garażową w razie wykrycia zadymienia lub czadu.

Dopóki nie będzie sterowania grupami, to o powyższych rozwiązaniach można pomarzyć :(

Dodatkowo nie wiem czy dobrze zauważyłem ale do dyspozycji jest tylko 12 numerów telefonów, tak?
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Duch__ pisze: pt maja 20, 2022 7:49 am Dopóki nie będzie sterowania grupami, to o powyższych rozwiązaniach można pomarzyć :(
Grupy niedługo się pojawią. Tak samo jak sceny.
Duch__ pisze: pt maja 20, 2022 7:49 am Dodatkowo nie wiem czy dobrze zauważyłem ale do dyspozycji jest tylko 12 numerów telefonów, tak?
Dodamy więcej jeśli jest taka potrzeba. Generalnie jest więcej numerów ale wyświetla się w jednym czasie ograniczona pula.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Kolejna mała integracja już działa z SATEL INTEGRA 128 + nadajnik GSM. Konfiguracja podobna do powyższej, jednak w momencie uzbrojenia ma wyłączyć jedno z gniazdek żeby urządzenie nie pracowało w trybie STANDBY = minimalna, ale jednak oszczędność prądu :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”