Row-02 a row-04m

patryk327
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 09, 2020 12:07 pm

Czy te dwa urządzenia sie roznia czymś oprócz sposobu montażu i ilością kanałów?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To są główne różnice jakie wymieniłeś.
Gravus
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 09, 2021 5:33 pm

Się podepnę, Row-04 czy Row -02 ( do puszkowy ) do obsługi automatycznego podlewania ogrodu na zawory elektromagnetyczne?. 4 sekcje.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie podłączałbym nic co jest zasilane 230V pod jakiekolwiek podlewanie.
Gravus
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 09, 2021 5:33 pm

a to dlaczego? w puszcze hermetycznej, do zaworów jakieś 10 metrów. Na chwilę obecną mam sterownik ale jak zacznie padać to muszę iść do budynku i wyłączyć a z Row po wifi . Miałeś na myśli pewnie gdyby coś było nie szczelne. No ale teraz tak się zastanawiam czy te zawory są na 230V.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pójdzie przebicie na wyjście przekaźnika, stamtąd na zawór i nieszczęście gotowe.
To taka sama dyskusja dlaczego nie używać Sonoff Basic jako sterownika bramowego.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zawory do podlewania są z reguły na 24 V.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Na całe szczęście nie ma elektrozaworów do podlewania ogrodowego na 230V, więc zastosowanie sterowników nie przeznaczonych do tego celu nie będzie możliwe.

Skoro masz sterownik, to sprawdź, czy nie można podłączyć do niego czujnika opadów/wilgotności. A jeśli chcesz realizować zdalnie wyłączanie tego sterownika, to możesz zastosować ROW-01, który odłączy zasilanie całego sterownika.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mam tu na myśli możliwość przebicia na wyjście przekaźnika na poziomie ROW, który jest zasilany 230V.
Gravus
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 09, 2021 5:33 pm

Zawory są na 12V, sterownik mam już 10 lat i przymierzam się do wymiany. Myślałem o sterownikach Supli ale z tego co się orientuję to nie ma na 12V. No chyba że podłączę pod zasilacze 12V na każdej sekcji i sterować będę zasilaczami, a te załączać.zawory. W Supli mogę sterować podlewaniem z telefonu, włączać i wyłączać kiedy jest potrzeba a do sterownika który mam muszę fizycznie iść i zmienić nastawy. Od prostsze to i bardziej przyjazne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”