Beninca centralka1 Heady i sbw2.

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Masz coś takiego jak "czujnik otwarcia" tam jest pusto. Musisz wybrać z listy. Jak nic nie ma na liście to znaczy, że wyłączyłeś te czujniki.
Masz dwa rozwiązania.. Pierwsze to po prostu usuń moduł z cloud-a, włącz dodawanie urządzeń, a on po chwili się doda z poprawnie powiązanymi czujnikami.

Drugi sposób to kliknij Moja Supla -> Urządzenia we/wy -> SBW -> czujnik otwarcia (kanał trzeci i czwarty licząc od 1)
Tam wybierz odpowiednią funkcję i powiąż z kanałem sterującym.

Domyślnie po oddaniu sterownika do cloud-a nie trzeba nic zmieniać. Teraz musisz odklikać to co zostało naklikane ;)
AdamGolasz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:46 am

Jest już działa. Jeszcze pokazuje status otwierania i zamykania. Jeszcze ostatni problem to otwarta pokazuje status zamkniętej. Zamknięta otwartej. Jak to poprawić?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przy czujniku jest przełącznik "Odwrócona logika". Włącz go.
AdamGolasz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:46 am

Wielkie dzięki wszystko działa. Ostatnie pytanie : co to jest czujnik posredniego otwierania? Tsm też na być kanał wybrany?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jakbyś chciał sobie zamontować dodatkowy czujnik, który Ci pokaże, że brama jest otwarta przynajmniej w połowie to tam taki czujnik wskazujesz. Nie ma to szczególnego zastosowania poza zastosowaniem czysto informacyjnym.
AdamGolasz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:46 am

Bardzo za wszystko dziękuję.
AdamGolasz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:46 am

Jeszcze jedno pytanie:
ikonka pokazuje prawidłowo bramę otwartą, zamkniętą i otwieranie bramy. Natomiast nie ma animacji podczas zamykania. Tak ma być?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak. Generalnie Supla nie wie kiedy następuje ruch bramy.
AdamGolasz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:46 am

Witam dzisiaj zalało mi powódź centralkę beninca heady 1 pomóżcie gdzie najszybciej kupić nową
AdamGolasz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 11, 2021 10:46 am

Już mam nową. Płytę. Brama działa. Ale
Mam pytanie bo dzisiaj doszedł nowy sbw 02. Czy po zainstalowaniu go można skopiować dane z poprzedniego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”