Supla w samochodzie

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
marcepanfazik
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 27, 2018 8:31 pm

Witam wszystkich.
Jako że zbliża się zima wpadłem na szalony pomysł, zaimplementowania supli do ogrzewania samochodu.
W swoim Vito mam dogrzewacz płynu (a-la Vebasto) jednak działa on tylko przy uruchomionym samochodzie.
Wiem jak to przerobić żeby działało na postoju. Można oczywiście dodać firmowy zegar i zaprogramować czasy grzania ale nie w tym rzecz.
Do pracy jeżdżę w różnych godzinach i różnymi samochodami.
W skrócie potrzebne jest wyjście na jeden przekaźnik i 3 czujniki temperatury (w samochodzie, na zewnątrz i płyn chłodzący).
Dodatkowo przydała by się możliwość zaprogramowania czasu działania przekaźnika do momentu aż temperatura wewnątrz samochodu osiągnie określoną w aplikacji wartość ale nie dłużej niż np 10-15min.
Jest tylko jeden kłopot a mianowicie właśnie Wifi.
W domu samochód stoi pod wiatą w pobliżu warsztatu gdzie stoi jeden z routerów więc z zasięgiem nie ma problemu.
W pracy parkuję pod oknem biura i tutaj pozostaje jedynie włączenie hotspotu w telefonie.
Czy istnieje możliwość takiej konfiguracji modułu żeby mógł się połączyć z 2 lub 3 punktami dostępowymi wg priorytetów?
Przykładowo najpierw szuka routera w warsztacie, później hotspotu w telefonie i ew. później 3 sieci?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Niestety żadne urządzenie supli nie ma możliwości ustawienia więcej niż jednej sieci WIFI, jedynym rozwiązaniem jest ustawienie pod wiatą i pod warsztatem tej samej nazwy wifi
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
marcepanfazik
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 27, 2018 8:31 pm

To jest do obejścia.
Czy któryś z forumowiczów może mi pomóc z resztą programu?
W programowaniu jestem zielony i do tej pory korzystam z gotowych rozwiązań które ewentualnie modyfikuję.
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Ja korzystam w samochodzie z Huawei E8372 (nawigacja+supla) i przez ponad 3 lata nie mam z nim żadnych problemów.
Co do softu to GUI Generic + Supla Scripts nie da rady ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
marcepanfazik
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 27, 2018 8:31 pm

Teoretycznie tak ale na wypadek utraty sygnału wifi lub gdy zapomnę wyłączyć ogrzewania dobrze by było żeby moduł sam zareagował.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

local pisze: ndz wrz 26, 2021 4:58 pm Ja korzystam w samochodzie z Huawei E8372 (nawigacja+supla) i przez ponad 3 lata nie mam z nim żadnych problemów.
Co do softu to GUI Generic + Supla Scripts nie da rady ?
Ile takie urządzenie pobiera prądu? Nie rąbie ci akumulatora? Chyba że włącza się z momentem przekręcenia kluczyka.
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Szczerze mówiąc to nie sprawdzałem. Wpiete mam na stałe aby uniknąć ciągłego włączania i wyłączania routera. Z poprzednim akumulatorem (+6 lat po przejściach) około 7 dni a teraz nie wiem. Auto użytkowane 5 dni w tygodniu i z odpalaniem problemów nie ma.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
emg
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 04, 2020 2:56 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

może osobne urządzenia do różnych fifirifi sterujące wspólnym elementem wykonawczym?
........._____.........______........______.........

supla: zamel x15, shelly x 16, wemos x4, sonoff
konkurencja: blebox, tuya, nuki
jaroow
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2020 4:15 pm

Być może udało by się zestawić VPN o ile router domowy go obsługuje.
W samochodzie router WiFi z klientem VPN.
Np. przemysłowy TELTONIKA RUT240 Z LTE.
Router mógłby pracować w trybie bridge lub w przypadku LTE jako router. Na wszystkich urządzeniach ten sam SSID i password. Internet w samochodzie mógłby wówczas pochodzić z telefonu lub wbudowanego modemu lub routera domowego.
Do całości przydałby się statyczny publiczny adres IP w domu.

Powyższe to pomysły takie na szybko bez testów :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”