Krańcówka i synchro z przekaźnikiem

srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

Witam.
Jeden sonoff th10 ma krańcówkę ustawioną jako naczynie pełne lub puste.
Inny sonoff (sv) ma przekaźnik na RX, który przy pomocy dwóch scen na Supla Scripts jest włączany, gdy w TH10 "naczynie jest puste" oraz wyłączany, gdy jest pełne.
Czy istnieje możliwość wykonania zmiany stanu przekaźnika w sonoff SV bez scen, na podstawie odczytu stanu krańcówki z TH10 (czyli krańcówki z innego urządzenia) ? Chodzi mi o coś jak warunkowe przekaźnika, ale z tego co zauważyłem, to dotyczy tylko sensorów.
Zauważyłem opcję "powiązany kanał pomiarowy" w ustawieniach przekaźnika w Supla Cloud, ale nie mam tam nic do wyboru.
Nie mam tam również nic do wyboru w sonoffach th10, w których mam czujnik temperatury SI7021, ale w nich nie ma Gui Generic, tylko jest starsza wersja softu, sprzed epoki Gui Generic. Czy to przyczyna ?
Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Michał.

// edit
Sprawdziłem jeszcze w tym th10, gdzie jest ww krańcówka (w tym urządzeniu jest Gui Generic). W nim jest też przekaźnik i DS jako pomiar temperatury. W opcjach przekaźnika, w miejscu powiązany kanał pomiarowy nie mam nic do wyboru, ani tej krańcówki, ani DSa.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Możliwe, że bardzo łatwo da się dodać warunkowanie przekaźnika po stanie krańcówek. Wtedy też by działały powiadomienia Pushover i inne rzeczy z przekaźnika.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o wiązaniu z kanałem.
https://gui-generic-builder.supla.io/
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

krycha88 pisze: czw gru 02, 2021 9:10 am Możliwe, że bardzo łatwo da się dodać warunkowanie przekaźnika po stanie krańcówek. Wtedy też by działały powiadomienia Pushover i inne rzeczy z przekaźnika.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o wiązaniu z kanałem.
było by bardzo pięknie :)
jesteś w stanie to zrobić ? :P

co do wiązania z kanałem, to chodzi mi o opcję z załącznika
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (25.13 KiB) Przejrzano 809 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

srdz pisze: czw gru 02, 2021 10:01 am co do wiązania z kanałem, to chodzi mi o opcję z załącznika
A masz jakiś kanał dla licznika energii? ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

już się dowiedziałem z innego wątku, przypadkiem :)
szkoda, że ta opcja nie służy do powiązania czego się chce
w tej chwili w aplikacji mam grupę Ogrzewanie, w której najpierw są przekazniki, a potem stany temperatur i wilgotności w pomieszczeniach
byłoby świetnie, gdyby na jednej pozycji mógł być stan przekaznika i temperatury
chyba, że da się tak zrobić, a ja nie wiem jak :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

srdz pisze: czw gru 02, 2021 10:22 am już się dowiedziałem z innego wątku, przypadkiem :)
szkoda, że ta opcja nie służy do powiązania czego się chce
w tej chwili w aplikacji mam grupę Ogrzewanie, w której najpierw są przekazniki, a potem stany temperatur i wilgotności w pomieszczeniach
byłoby świetnie, gdyby na jednej pozycji mógł być stan przekaznika i temperatury
chyba, że da się tak zrobić, a ja nie wiem jak :)
warunkowanie po binary.PNG
warunkowanie po binary.PNG (6.08 KiB) Przejrzano 762 razy
Daj znać czy działa.
https://gui-generic-builder.supla.io/
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

hej, dzięki za poświęcony czas :)
na szybko pytanie, tak w trakcie testów - czy to dotyczy tylko jednego urządzenia ?
u mnie chodzi o to, żeby sonoff basic z alarmu potrafił zaczytac krańcówkę z innego urządzenia ...
dzięki wielkie z góry stary, doceniam to co robisz
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Tak w obrębie jednego urządzenia. Opcja i tak się przyda ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Działa fajnie, ja dodałbym jeszcze czas jak długo ma być załączony przekaźnik :)
Pozdrawiam
Wojtek
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Działa ta funkcja dobrze , mogło by się jeszcze pojawić w GG opcja sterownia dwoma przyciskami (krańcówkami) jednym przekaźnikiem . Można by to wykorzystać do skrzynki pocztowe :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”