Wsparcie dla RF BRIDGE 433MHz

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

uchnast.michal pisze: śr lis 03, 2021 2:56 pm Mam połączoną do ładowarki 2A (tasmota) i nie zaobserwowalem podobnego zjawiska. Bramkę mam w salonie na parterze i łapie z całego domu a nawet z podjazdu. Mimo wszystko cenna uwaga.
U mnie w bloku z 3 piętra pionowo w duł łapie od strzała ale za to po przekontnej z 1szego pietra z wysokości skrzynki na listy ni cholery :D

Co do ładowarki to ja zasugerowałem koledze zmiane ładowarki. To jest elektronika i różnie się zachowują te układu zasilania jak i odbiorniki na różnych zasilaczach.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Jakoś ciężko mi to przyjąć ze zasilacz o mniejszej wydajności lepiej się sprawuje od tego o większej . Ja bym tu widział problemy z filtracja napięcia , jego stabilnością , częstotliwością przetwornicy itp . Urządzenie bierze tyle prądu ile potrzebuje, zapas mu nie przeszkadza .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

shimano73 pisze: śr lis 03, 2021 4:38 pm Jakoś ciężko mi to przyjąć ze zasilacz o mniejszej wydajności lepiej się sprawuje od tego o większej . Ja bym tu widział problemy z filtracja napięcia , jego stabilnością , częstotliwością przetwornicy itp . Urządzenie bierze tyle prądu ile potrzebuje, zapas mu nie przeszkadza .
Też tak sądziłem, używałem sprawdzonych ładowarek (samsung 2A, 1.5A, 1A szt, huawei 1A), przewody również podmieniałem na różne. Sprawdzałem również wyjścia USB z routera i TV. Dopiero stara ładowarka (od MS Lumi) zadziałała. Sama bramka była zawsze w tym samym miejscu.
Opisałem swoją sytuację aby zaoszczędzić czasu innym - na tą chwilę bramka działa stabilnie i bez problemu.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ta stara ładowarka musi być jakościowo lepsza niż te nowsze i tak nie szumi.
Zrób jeescze taki test. Wepnij którąś z tych nowych ładowarek w gniazdko obok bramki i podłącz do niej telefon tak żeby się ładował. Zobacz wtedy czy zasięg bramki nie spadnie?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

lesny8 pisze: czw lis 04, 2021 7:09 am Ta stara ładowarka musi być jakościowo lepsza niż te nowsze i tak nie szumi.
Zrób jeescze taki test. Wepnij którąś z tych nowych ładowarek w gniazdko obok bramki i podłącz do niej telefon tak żeby się ładował. Zobacz wtedy czy zasięg bramki nie spadnie?
Na jednaj listwie (zwykła z biedry :)) podłączyłem 3 ładowarki podłączone pod urządzenia aby się ładowały (2xsamsung i ta na której bramka pracuje) + pozostałe urządzenia które już były. I bramka działa tak jak działała.
Raz jeszcze podłączyłem pod ładowarkę samsunga 2A i bramka działa, ale zasięgu już nie ma do tego czujnika do którego na ładowarce od Lumii zasięg jest.
Ale jeżeli byłby problem z innymi urządzeniami podpiętymi pod tą samą fazę (lodówka, piec) to również mogło by to wpływać? Ewentualnie jak temu zapobiec? Czy zamontowanie zwykłej listwy przeciwzakłóceniowej (np. ACAR 504WF) dało by coś?
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Mam problem z zbudowaniem snifera RF433..

Używam arduino nano jak i nodemcu v3 i w obu przypadkach nie odbieram kodów. Może coś przeoczyłem. Próbowałem na różnych pinach i efekt ten sam. Jak mogę sprawdzić inaczej czy układ rf nie jest uszkodzony?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klimasstudio pisze: sob lis 06, 2021 2:52 pm Mam problem z zbudowaniem snifera RF433..

Używam arduino nano jak i nodemcu v3 i w obu przypadkach nie odbieram kodów. Może coś przeoczyłem. Próbowałem na różnych pinach i efekt ten sam. Jak mogę sprawdzić inaczej czy układ rf nie jest uszkodzony?
wgraj GG i spróbuj odczytać kody :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

krycha88 pisze: sob lis 06, 2021 8:55 pm
klimasstudio pisze: sob lis 06, 2021 2:52 pm Mam problem z zbudowaniem snifera RF433..

Używam arduino nano jak i nodemcu v3 i w obu przypadkach nie odbieram kodów. Może coś przeoczyłem. Próbowałem na różnych pinach i efekt ten sam. Jak mogę sprawdzić inaczej czy układ rf nie jest uszkodzony?
wgraj GG i spróbuj odczytać kody :P
Nie pomyślałem o tym... Ale zrobiłem to i ❓ i okazało się że tym razem blisko przylozylam pilot i czyta z kilku cm. Jak mam zwiększyć ten zasięg bo jak tak to ma działać to kaszana :/
IMG_20211107_023741.jpg
IMG_20211107_023741.jpg (2.98 MiB) Przejrzano 783 razy
IMG_20211107_023749.jpg
IMG_20211107_023749.jpg (4.6 MiB) Przejrzano 783 razy
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Zmień zasilacz było o tym kilka wątków wyżej oraz wykonaj antenę podobna jak w sonoffie RF bridge. Przylutowanie kabelka to za mało ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Leszekbialy
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 9:29 pm

Według mnie te moduły RF są dość kapryśne i z zasięgiem też różnie bywa. Kiedyś robiłem pokojówkę na nich i Arduino Nano potem wymieniłem na podobne i było o niebo lepiej, jak znajdę to pokażę je
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”