GUI-Generic Builder (online)

LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Chciałem zapytać czy działa w generatorze opcja wyboru płytek . Bo wygenerowałem softa do sonoff -a SV . Ale nie ma żadnych ustawień przekaźników na GPIO. Czy ja coś źle robię ?
mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

coś się chyba zawiesiło w Builderze, bo przy wyborze modułu opartego na esp8285 generuje za kazdym razem plik z szablonem sonoff mini (rolety...)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

mickarp pisze: czw cze 03, 2021 1:22 pm coś się chyba zawiesiło w Builderze, bo przy wyborze modułu opartego na esp8285 generuje za kazdym razem plik z szablonem sonoff mini (rolety...)
Zrób screena co dokładnie ustawiasz w builderze.
https://gui-generic-builder.supla.io/
mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

Ustawiłem tak jak widać poniżej. Poniższych 1Wire, I2C itp nie ustawiałem.
To samo się dzieje jeśli wybiorę SONOFF TOUCH DUAL.
Zauważyłem też, że po zaznaczeniu "LED załączenia przekaźnika" jest ten sam rezultat.

W tych przypadkach otrzymuję plik o nazwie GUI-Generic.v2.2.20.BOARD_SONOFF_MINI.m1M64.fCPU160.bin

Ten plik pobiera praktycznie od razu tak jakby był już wygenerowany.
Zrzut ekranu 2021-06-03 173230.png
Zrzut ekranu 2021-06-03 173230.png (98.04 KiB) Przejrzano 1197 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

@Goral64 sprawdzisz czemu tak się dzieje? ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

i jeszcze jedną rzecz zauważyłem... wczoraj flashowałem 4 sonoffy (sonoff sv, basic, touch, povr2) i 2 NodeMCUv3 i zauważyłem, że na sonoffach po krótkim czasie, bez żadnych restartów i zaników prądu czy wifi kasuje się hasło i nazwa modułu. Po ponownym ustawieniu znów się resetuje. Urządzenia nie są jakoś nietypowo skonfigurowane- głównie przyciski, przekaźniki.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

mickarp pisze: pt cze 04, 2021 7:54 pm i jeszcze jedną rzecz zauważyłem... wczoraj flashowałem 4 sonoffy (sonoff sv, basic, touch, povr2) i 2 NodeMCUv3 i zauważyłem, że na sonoffach po krótkim czasie, bez żadnych restartów i zaników prądu czy wifi kasuje się hasło i nazwa modułu. Po ponownym ustawieniu znów się resetuje. Urządzenia nie są jakoś nietypowo skonfigurowane- głównie przyciski, przekaźniki.
chyba nie tylko sonoffy, mnie się dzisiaj skasował 2x wemos ... ale to chyba nie kwestia buildera
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

YoMan pisze: pt cze 04, 2021 10:51 pm
mickarp pisze: pt cze 04, 2021 7:54 pm i jeszcze jedną rzecz zauważyłem... wczoraj flashowałem 4 sonoffy (sonoff sv, basic, touch, povr2) i 2 NodeMCUv3 i zauważyłem, że na sonoffach po krótkim czasie, bez żadnych restartów i zaników prądu czy wifi kasuje się hasło i nazwa modułu. Po ponownym ustawieniu znów się resetuje. Urządzenia nie są jakoś nietypowo skonfigurowane- głównie przyciski, przekaźniki.
chyba nie tylko sonoffy, mnie się dzisiaj skasował 2x wemos ... ale to chyba nie kwestia buildera
Może podajcie więcej informacji bo napisanie, że się usuwa to nic mi nie mówi. Podajcie z jakimi parametrami wygrywacie soft, co dodajecie w GUI, najlepiej jak byście podłączyli takiego wamosa do komputera i złapali moment kiedy urządzenie tak się zachowuje i co wtedy wyświetla na serial monitorze. Uwierzcie, że więcej niż 2 osoby używają tego softu ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

krycha88 pisze: sob cze 05, 2021 5:36 am
YoMan pisze: pt cze 04, 2021 10:51 pm
mickarp pisze: pt cze 04, 2021 7:54 pm i jeszcze jedną rzecz zauważyłem... wczoraj flashowałem 4 sonoffy (sonoff sv, basic, touch, povr2) i 2 NodeMCUv3 i zauważyłem, że na sonoffach po krótkim czasie, bez żadnych restartów i zaników prądu czy wifi kasuje się hasło i nazwa modułu. Po ponownym ustawieniu znów się resetuje. Urządzenia nie są jakoś nietypowo skonfigurowane- głównie przyciski, przekaźniki.
chyba nie tylko sonoffy, mnie się dzisiaj skasował 2x wemos ... ale to chyba nie kwestia buildera
Może podajcie więcej informacji bo napisanie, że się usuwa to nic mi nie mówi. Podajcie z jakimi parametrami wygrywacie soft, co dodajecie w GUI, najlepiej jak byście podłączyli takiego wamosa do komputera i złapali moment kiedy urządzenie tak się zachowuje i co wtedy wyświetla na serial monitorze. Uwierzcie, że więcej niż 2 osoby używają tego softu ;)
Nie złość się. Dopisałem sie w dobrej wierze. Sam bym wątku nie zaczął bo zdarzyło się pierwszy raz (a wygenerowalem już spokojnie około 20 konfiguracji) i może to być wada modułu a poza tym nie zapisałem sobie opcji generowanego pliku (zabawy i testy z GUI). Jak się będzie powtarzać u mnie to na pewno podam parametry. U mnie zniknęło wszystko jak był bez zasilania więc może moduł :(
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

YoMan pisze: sob cze 05, 2021 6:52 am Nie złość się. Dopisałem sie w dobrej wierze. Sam bym wątku nie zaczął bo zdarzyło się pierwszy raz (a wygenerowalem już spokojnie około 20 konfiguracji) i może to być wada modułu a poza tym nie zapisałem sobie opcji generowanego pliku (zabawy i testy z GUI). Jak się będzie powtarzać u mnie to na pewno podam parametry. U mnie zniknęło wszystko jak był bez zasilania więc może moduł :(
Nie złoszczę się tylko pisałem to z rana i może się jeszcze nie obudziłem :)

Jeżeli znajdziecie konfigurację przy ktorej tak się dzieje to było by super. Podejrzewam, że w tych modułach najpierw wgraliście soft 4MB a później 1MB i w pewnym momencie rozjeżdża się partycja SPIFFS.

A może czyściciel ESP i nie wykonujecie tego kroku:
viewtopic.php?f=23&t=3031
https://gui-generic-builder.supla.io/
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”