Kilka ds18b20 do jednego sonoff basic.

alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Od jakiegoś czasu zmagam się z podłączeniem kilku czujników Dallas DS18B20 do jednego sonoff basic.
Moduł sonoff basic jest w najnowszej rewizji płytki. (na płytce napisane jest Sonoff RF R2 Power 2019.08.16)
Z pinami do podłączenia na krawędzi płytki.
Wlutowałem rezystor 4,7k pomiędzy VCC i RX, wgrałem Generic GUI w wersji 4.5.19 (robiłem tez próby z kilkoma wersjami starszymi).

Kiedy podłączam pojedynczo różne czujniki to moduł działa prawidłowo. Wyświetla ich adresy i dane z odczytu temperatury.
Kiedy jednak przestawię moduł na dwa czujniki na raz i podłączam je równolegle ze sobą do tych samych pinów, moduł przestaje podawać dane z obu modułów.

Gdzie robię błąd ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ustawiłeś adresy tych DS-ów w konfiguracji?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Jak to zrobić ? Kiedy podłączyłem pierwszy to jego adres mi się pojawił. Kiedy go odpiąłem i podłączyłem pojawił się adres drugiego i oczywiście zniknął adres pierwszego. Kiedy podłączyłem oba na raz na liście nie pojawia mi się żaden adres. Czujniki są z aliexpress. Czy ich prawdopodobna nieoryginalność (nie wiem czy są oryginalne ale cena i pochodzenie mogą na to wskazywać) może być powodem tego że zachowują sie jak sie zachowują. Juz ich używałem i nigdy nie miałem takiego problemu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

alanzola pisze: pn sty 24, 2022 9:02 pm Jak to zrobić ? Kiedy podłączyłem pierwszy to jego adres mi się pojawił. Kiedy go odpiąłem i podłączyłem pojawił się adres drugiego i oczywiście zniknął adres pierwszego. Kiedy podłączyłem oba na raz na liście nie pojawia mi się żaden adres. Czujniki są z aliexpress. Czy ich prawdopodobna nieoryginalność (nie wiem czy są oryginalne ale cena i pochodzenie mogą na to wskazywać) może być powodem tego że zachowują sie jak sie zachowują. Juz ich używałem i nigdy nie miałem takiego problemu.
Nie wiem jak to w GG się ustawia, ale raczej powineneś widzieć listę wykrytych DSów.

Natomiast SuplaDevice działa tak, że jak znajdzie jeden DS na linii, to może on działać bez ustawienia adresów. Natomiast jeśli chcesz użyć więcej DS-ów na jednej linii, to do każdego termometra trzeba przypisać adres DS-a, aby urządzenie wiedziało do którego kanału dawać dane z którego czujnika.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

To u mnie nie wykrywa poprawnie. Gdzieś ktoś pisał że przy napięciu 3.3v (a takie jest w basicach chyba) trzeba używać rezystora 2,2k lub jeszcze mniejszego. Spróbuje jeszcze tej opcji. Może jak na dwa czujniki na raz to dostaje za mały pullup ?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

alanzola pisze: pn sty 24, 2022 9:46 pm To u mnie nie wykrywa poprawnie. Gdzieś ktoś pisał że przy napięciu 3.3v (a takie jest w basicach chyba) trzeba używać rezystora 2,2k lub jeszcze mniejszego. Spróbuje jeszcze tej opcji. Może jak na dwa czujniki na raz to dostaje za mały pullup ?
Przeczytaj:
viewtopic.php?f=6&t=4648
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”