COP pompy ciepła

matkocz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 02, 2021 11:44 am

Witam. Jest możliwość wyświetlenia w supli wartości COP pompy ciepła na podstawie 4 innych pomiarów? Czyli mam w supla cloud wskazanie temp zasilania wody CO, powrót wody CO z ręki wpisać jeszcze wartość przepływu i do tego pobór mocy. Da się w jakiś sposób wpisac wzór który uwzględni te wartości i wyświetlić wynik pomiaru?


Pompa ciepła zrobiona z klimatyzatora. Cop jestem w stanie sobie szybko obliczyć na postawie ciepłomierza i licznika prądu ale fajny by było mieć to wskazanie w apce

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Supla nie ma opcji na robienie takich obliczeń.
Aktualnie możesz takie dane pobrać po API, przeliczyć i udostępnić do Supli. Ale trzeba to zrobić na osobnym urządzeniu
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
matkocz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 02, 2021 11:44 am

Te obliczenia mogę wykonac w programie na arduino uno które również wyświetla pomiary lokalnie. Jest opcja aby wysłac do supli tylko wynik i aktualizaowac go co kilka sekund?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

matkocz pisze: pn gru 06, 2021 9:45 am Te obliczenia mogę wykonac w programie na arduino uno które również wyświetla pomiary lokalnie. Jest opcja aby wysłac do supli tylko wynik i aktualizaowac go co kilka sekund?
Tak, bez problemu możesz wysłać wynik do Supli.
Jeśli robisz to na płytkach Arduino, to używaj Mega, bo Uno ma niewystarczająco pamięci.
Aktualnie możesz to wysłać jako temperaturę. W ciągu kilku miesięcy powinien też pojawić się kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia, to wtedy można na taki kanał tą wartość wysyłać
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
matkocz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 02, 2021 11:44 am

klew pisze: pn gru 06, 2021 10:10 am
matkocz pisze: pn gru 06, 2021 9:45 am Te obliczenia mogę wykonac w programie na arduino uno które również wyświetla pomiary lokalnie. Jest opcja aby wysłac do supli tylko wynik i aktualizaowac go co kilka sekund?
Tak, bez problemu możesz wysłać wynik do Supli.
Jeśli robisz to na płytkach Arduino, to używaj Mega, bo Uno ma niewystarczająco pamięci.
Aktualnie możesz to wysłać jako temperaturę. W ciągu kilku miesięcy powinien też pojawić się kanał pomiarowy ogólnego przeznaczenia, to wtedy można na taki kanał tą wartość wysyłać
No właśnie opomiarowanie i sterowanie mam zrobione na uno i nodemcu
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nodemcu bez problemu to ogarnie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Odświeżam temat. Brat zamierza zrobić sobie pompę ciepła z klimatyzatora tak jak na tym filmie:

https://youtu.be/hCw3w_520is

Samą funkcję pompy ciepła ogarnie bez problemu gdyż siedzi w tych tematach. Prosił mnie jednak bym mu pomógł z pomiarem COP i jakimś wykresem itp. O ile autor powyższego filmu wszystko dość fajnie wyjaśnia i udostępnia, to ma to zrobione na domoticzu, a skoro brat ma już suple to wygodniej byłoby te dane jak i wykres mieć tej samej apce co sterowanie domem...

Czy ktoś ten temat już w supli ogarnął i może się podzielić informacjami co i jak?
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Czy coś się ruszyło z tematem? Też obecnie stoję przed podobnym problemem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”