Synology NAS - konfiguracja Supli i serwera

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dzień dobry,
ostatnio podjąłem się konfiguracji serwera domowego Nas od Synology (ds220+).
Postanowiłem założyć tam serwer Supla, stosując się do tej instrukcji. Niestety, w związku z niewielkim obeznaniem z tematem, zatrzymałem się na kroku tworzenia odwróconego serwera proxy. Pisząc zapytanie na forum, przytrafiło się parę innych parametrów, których uzupełnienia nie jestem pewien.
W związku z brakiem odpowiedzi na posta w odpowiednim temacie, zwracam się o pomoc w tej sekcji (wydaje mi się, że do udzielenia odpowiedzi na moje pytania nie jest potrzebne obeznanie z Synology, proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę).
Wiem, że na forum znajduje się wiele osób, które zajmują się takimi tematami zawodowo, dlatego proszę o pomoc/dobrą radę.
Przesyłam moje pytania z wyżej wskazanego wątku.
jaku2k pisze: sob sty 02, 2021 10:49 pm Dzień dobry,
mam kilka pytań.
1. Co wpisać w pola
# Mailer settings (SMTP)
MAILER_HOST=nazwa_serwera_pocztowego.pl
MAILER_PORT=465
MAILER_USER=uzytkownik@nazwa_serwera_pocztowego.pl
MAILER_PASSWORD=haslo_do_podanego_konta_pocztowego
MAILER_ENCRYPTION=ssl
MAILER_FROM=uzytkownik@nazwa_serwera_pocztowego.pl
?
Nie zakładałem skrzynki e-mail na adresie DNS.
2. Przekierowanie portów. Jeśli postępuję wg poradnika, to na ruterze powinienem mieć przekierowane porty 80, 443, 8080, 4443, 2015 i 2016?
3. W zakładce "sieć" w Dockerze mam 173.18.0.0. Czy taki adres mam wpisać przy konfiguracji zapory sieciowej? Jak i gdzie znaleźć parametr "Maska podsieci/długość parametru Prefix"?
3. Co powinienem wpisać w regułach odwróconego serwera proxy w pola "nazwa hosta" w obydwu kategoriach?
4. Jako że mam zmienny adres ip, korzystam z DNS od tplinka (moja domena xxx.tplinkdns.com). W trakcie konfiguracji certyfikatu z Let's encrypt proszony jestem o podanie jakiegoś adresu e-mail. O co z tym chodzi? Z domeną otrzymaną od tplinka nic nie robiłem; jedyny adres jaki posiadam, to na g-mailu.

Pozdrawiam i liczę na pomoc (dużo pytań, bo dopiero zaczynam ;))
Jakub
Pozdrawiam
Jakub

PS. Dodam, że mam ruter tplink ax10, więc, z tego co wyczytałem, porty muszę przekierowywać bezpośrednio w nim, a nie w serwerze (urządzenia nie są kompatybilne).
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”