Kod do ESP8266 - MODUŁ STEROWANIA ROLETAMI

Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

opuncja21@wp.pl pisze: czw sie 06, 2020 12:44 pm Wgrałem binarki z oficjalnej strony i prosił bym jeszcze o informację.
1. Po podłączeniu przekaźników zachowują się tak: roleta w stanie spoczynku przekaźnik załączony, roleta pracuje - przekaźnik wyłączony. Kupiłem przekaźniki sterowane stanem niskim, czy muszę je zmienić inne?
2. W aplikacji na telefonie aktywne są tylko przyciski po lewej stronie które działają tak, że trzymając przycisk (w górę bądź czy w dół) roleta pracuje, jak puszczę roleta się zatrzyma. Nie działają przyciski po prawej stronie które powinny podtrzymać pracę rolety do momentu jej zamknięcia bądź otwarcia. Czasy na stronie Supli mam ustawione. Nie mam ustawionego czujnika położenia rolety bo takiego nie posiadam. Nie działają też przyciski na stronie Supli.
3. Czy jest gdzieś dostępny kod źródłowy oficjalnej binarki dla Arduino IDE (tego linuksowego programu który się odpala na maszynie wirtualnej nie mogę ogarnąć)
Mam problem jak kolega wyżej z punktu 1.
Potem znalazłem soft od Zibi ale jest on niestabilny. Jest jakiś inny sprawdzony soft????
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2020 4:33 pm przez Kassewsky, łącznie zmieniany 1 raz.
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

klew pisze: czw sie 06, 2020 1:26 pm
opuncja21@wp.pl pisze: czw sie 06, 2020 12:44 pm 3. Czy jest gdzieś dostępny kod źródłowy oficjalnej binarki dla Arduino IDE (tego linuksowego programu który się odpala na maszynie wirtualnej nie mogę ogarnąć)
Aplikacje ze storny są oparte na tej "linuksowej" wersji.
Dla Arduino jest przykład z roletami w bibliotece - ale na starej bibliotece.
Powoli kończę przepisywać rolety na nową bibliotekę. Zostało mi jeszcze zapisywanie stanu do pamięci. Także na Arduino IDE radzę jeszcze chwilę poczekać.
O, super. Dzięki.
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

Kassewsky pisze: czw sie 06, 2020 1:33 pm Mam problem jak kolega wyżej z punktu 1.
Potem znalazłem soft od Zibi ale jest on niestabilny. Jest jakiś inny sprawdzony soft????
Wgraj soft inCan
viewtopic.php?p=9577#p9577
W trybie konfiguracji wybierasz obsługę rolety.
Wyjścia które Cię interesują to D1 i D7 (wyjścia na przekaźniki), D5 i D6 to klawisza na ścianie i ew. D4 do czujnika temperatury jak chcesz wiedzieć ile stopni masz w pokoju albo za oknem jeśli wyprowadzisz czujnik na zewnątrz :)
Jednak są dwa problemy do rozwiązania: jeśli masz tak jak jak przekaźniki od arduino sterowane masą, będziesz musiał przerobić elektronikę (schemat znajdziesz w temacie pod linkiem który podałem). Drugi problem którego jeszcze nie przeskoczyłem jest niedziałająca funkcja procentowego otwierania rolety. Nie wiem dlaczego mi nie działa. Zastanawiam się czy to nie jest zależne od rodzaju przyłącza internetowego (brak publicznego IP)
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

opuncja21@wp.pl pisze: czw sie 06, 2020 7:19 pm
Kassewsky pisze: czw sie 06, 2020 1:33 pm Mam problem jak kolega wyżej z punktu 1.
Potem znalazłem soft od Zibi ale jest on niestabilny. Jest jakiś inny sprawdzony soft????
Wgraj soft inCan
viewtopic.php?p=9577#p9577
W trybie konfiguracji wybierasz obsługę rolety.
Wyjścia które Cię interesują to D1 i D7 (wyjścia na przekaźniki), D5 i D6 to klawisza na ścianie i ew. D4 do czujnika temperatury jak chcesz wiedzieć ile stopni masz w pokoju albo za oknem jeśli wyprowadzisz czujnik na zewnątrz :)
Jednak są dwa problemy do rozwiązania: jeśli masz tak jak jak przekaźniki od arduino sterowane masą, będziesz musiał przerobić elektronikę (schemat znajdziesz w temacie pod linkiem który podałem). Drugi problem którego jeszcze nie przeskoczyłem jest niedziałająca funkcja procentowego otwierania rolety. Nie wiem dlaczego mi nie działa. Zastanawiam się czy to nie jest zależne od rodzaju przyłącza internetowego (brak publicznego IP)
No właśnie muszę sprawdzić to z InCan ale obawiam się przeróbki elektroniki.
Dziwne że nie masz procentowego otwarcia rolety. Nie ma to nic wspólnego z adresem IP.
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

Sprawdź InCan i napisz mi czy zadziała Ci procentowe otwierane. Jeśli tak będę "rył" do skutku. Zdeinstaluję apkę w telefonie i wyrzucę wszystko w CLOUD.

Wczoraj syn znalazł gdzieś kod do Arduino IDE wraz z wszystkimi potrzebnymi bibliotekami. Wgrał do modułu i zadziałało. Otwiera i zamyka rolety normalnie i procentowo tak jak powinno być :P Jeszcze obiecał mi zmienić kod tak, żeby sterowało przekaźnikami masą. Postaram się wrzucić tą paczkę na forum. Jedynie czego nie ma to termometru :cry:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit.
Wrzuć sobie soft o nazwie Multiboard: viewtopic.php?f=11&t=3843
Masz tam możliwość wyjścia na przekaźniki stanem niskim. Nie działa tylko czujnik temperatury DHT11.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jeśli chcesz mieć procentowe otwarcie okna to musisz w supla cloud ustawić czasy otwarcia i zamknięcia rolet. Potem trzeba skalibrować roletę czyli otworzyć lub zamknąć na max. Po tym będziesz już miał % otwarcia widoczny w apce.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”