Natywne wsparcie dla MQTT

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

RusaBel pisze: wt paź 26, 2021 12:49 pm W .env podajesz adres IP, port i dane logowania do brokera i w zasadzie to tyle.

Kod: Zaznacz cały

# MQTT Broker settings (you have to run the broker yourself)
MQTT_BROKER_ENABLED=true
MQTT_BROKER_HOST=broker IP
MQTT_BROKER_PORT=1883
MQTT_BROKER_TLS=false
MQTT_BROKER_USERNAME=login
MQTT_BROKER_PASSWORD=pass
MQTT_BROKER_CLIENT_ID="a string of random characters"
Automatyczne tłumaczenie Yandex: w ten sposób .env piszę dane, aby połączyć się z tym brokerem, prawda?
Tak, a potem po zalogowaniu do Cloud, włączasz integrację.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

pzygmunt pisze: wt paź 26, 2021 12:46 pm Każdy broker powinien działać. Najlżejszy jest mosqutto od Eclipse.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: doradzono mi emqx, ze względu na fakt, że może "retain", nie rozumiem jeszcze, czy potrzebuję tego, czy jest jakaś Opinia eksperta na ten temat?
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

lukfud pisze: wt paź 26, 2021 12:59 pm Tak, a potem po zalogowaniu do Cloud, włączasz integrację.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: czy możesz trochę więcej? włączam jak na screenie w zakładce MQTT Broker czy jeszcze jakieś inne integracje dokonuję?
Załączniki
QIP Shot - Screen 090.png
QIP Shot - Screen 090.png (43 KiB) Przejrzano 803 razy
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

RusaBel pisze: wt paź 26, 2021 1:06 pm
lukfud pisze: wt paź 26, 2021 12:59 pm Tak, a potem po zalogowaniu do Cloud, włączasz integrację.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: czy możesz trochę więcej? włączam jak na screenie w zakładce MQTT Broker czy jeszcze jakieś inne integracje dokonuję?
Tylko to.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

lukfud pisze: wt paź 26, 2021 1:09 pm
RusaBel pisze: wt paź 26, 2021 1:06 pm
lukfud pisze: wt paź 26, 2021 12:59 pm Tak, a potem po zalogowaniu do Cloud, włączasz integrację.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: czy możesz trochę więcej? włączam jak na screenie w zakładce MQTT Broker czy jeszcze jakieś inne integracje dokonuję?
Tylko to.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: Dziękuję, spróbuję, nie masz opinii na temat porównania eclipse / mosquito i emqx? Czy "retain"jest potrzebny? a może jest już i tam i tam?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Użyj mosquitto. Retain jest potrzebny w zależności od sytuacji. Dla wartości kanałów powinien być ustawiony na false.
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

pzygmunt pisze: wt paź 26, 2021 1:16 pm Użyj mosquitto. Retain jest potrzebny w zależności od sytuacji. Dla wartości kanałów powinien być ustawiony na false.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: Dziękuję, wybiorę eclipse / mosquito, według wartości kanałów w false, Nie jestem jeszcze jasny, ale myślę, że zauważę te informacje, jeśli nie, zapytam cię bardziej szczegółowo)
michal88sjz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 28, 2021 8:45 am

Cześć,
Od wczoraj jestem (nie do końca) szczęśliwym posiadaczem SWB-02. Przez aplikację wszystko działa jak trzeba. Problem jest z MQTT. Lecąc wg poradnika z pierwszego postu ustawiłem bridge między brokerem supla, a moim lokalnym na Home Assistant:

Kod: Zaznacz cały

connection bridge-yQZYMPfUVD
address mqtt60.supla.org:8883
topic supla/# in
topic homeassistant/# in
topic supla/+/devices/+/channels/+/execute_action out
topic supla/+/deviced/+/channels/+/set/+ out
remote_username b9d*********************
remote_password iX***************** - tu mamy tylko małe, duże litery i cyfry
bridge_capath /etc/ssl/certs
Logi sypią mi takimi komunikatami
1635411478: Connecting bridge bridge-yQZYMPfUVD (mqtt60.supla.org:8883)
1635411478: Socket error on client local.core-mosquitto.bridge-yQZYMPfUVD, disconnecting.
1635411484: Connecting bridge bridge-yQZYMPfUVD (mqtt60.supla.org:8883)
....

Próba połączenia się przez MQTT explorer również się nie udaje.

Przejrzałem z grubsza wątek (z grubsza, bo to w końcu 56 stron już :D ) i żadne zaproponowane rozwiązanie nie załatwia sprawy.
Załączniki
01.png
01.png (62.81 KiB) Przejrzano 727 razy
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

pzygmunt pisze: wt paź 26, 2021 1:16 pm Użyj mosquitto. Retain jest potrzebny w zależności od sytuacji. Dla wartości kanałów powinien być ustawiony na false.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: zainstalowałem Mosquito, skonfigurowałem, połączyłem się z nim bez problemów za pomocą Eksploratora mqtt i nodered, ale supla nie połączyła się z jakiegoś powodu( parametry połączenia wprowadziłem takie same jak w Eksploratorze mqtt na przykład (adres lokalny 192.168.0.10, Port 1883, bez TLS, login i hasło są poprawne). Może wiesz, dlaczego nie ma połączenia? A co to za wartość kanałów False? Gdzie go zainstalować?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

michal88sjz pisze: czw paź 28, 2021 9:07 am Cześć,
Od wczoraj jestem (nie do końca) szczęśliwym posiadaczem SWB-02. Przez aplikację wszystko działa jak trzeba. Problem jest z MQTT. Lecąc wg poradnika z pierwszego postu ustawiłem bridge między brokerem supla, a moim lokalnym na Home Assistant:

Kod: Zaznacz cały

connection bridge-yQZYMPfUVD
address mqtt60.supla.org:8883
topic supla/# in
topic homeassistant/# in
topic supla/+/devices/+/channels/+/execute_action out
topic supla/+/deviced/+/channels/+/set/+ out
remote_username b9d*********************
remote_password iX***************** - tu mamy tylko małe, duże litery i cyfry
bridge_capath /etc/ssl/certs
Logi sypią mi takimi komunikatami
1635411478: Connecting bridge bridge-yQZYMPfUVD (mqtt60.supla.org:8883)
1635411478: Socket error on client local.core-mosquitto.bridge-yQZYMPfUVD, disconnecting.
1635411484: Connecting bridge bridge-yQZYMPfUVD (mqtt60.supla.org:8883)
....

Próba połączenia się przez MQTT explorer również się nie udaje.

Przejrzałem z grubsza wątek (z grubsza, bo to w końcu 56 stron już :D ) i żadne zaproponowane rozwiązanie nie załatwia sprawy.
Sprawdź teraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MQTT”