Wyzwalacz akcji dla SRW-01, SRW-02m, ROW-01, ROW-02, ROW-02m, ROW-04m, SLW-01, SLW-02, PNW-01 - zaproszenie do testów

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jak nie ustawisz AT dla jednego (pojedynczego) kliku, to będzie działać tak jak teraz.

Jeśli o to tobie chodzi.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Bistabilny, standardowy przełącznik z supla ale bez AT, przełączam do góry zapalam światło, w doł gaszę (1 punkt świetlny)

Teraz zrobić tak samo z AT ale 3 punkty świetlne. Czyli każdy ma row a jeden z nich przełącznik.

Ta opcję która podałeś wiem że tak można, ale jeśli włączę 1 punkt świetlny z telefonu i wejdę do domu i nacisnę klawisz pod którym będzie opcja "przełącz" to w tym wypadku 1 punkt świetlny zgaśnie a 2 pozostałe się zapalą co trochę nie zawsze ma sens.

W zasadzie nie wiem do czego służy w AT "włączenie" i "wyłączenie" ? U mnie to nie działa albo nie umie ustawić.
Załączniki
IMG_20211018_081441.jpg
IMG_20211018_081441.jpg (274.74 KiB) Przejrzano 565 razy
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

@mdi87 bo Ty potrzebujesz te 3 punkty świetlne połączyć w grupę kanałów i podpiąć ją pod Włączenie (włącz) i Wyłączenie (wyłącz) przycisku.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Tak. Ale ta funkcja chyba nie działa, albo służy do czego innego ?
Mam grupę kanałów. Pod włącz daję grupę i pod wyłącz też ale to u mnie nie działa ? A ma tak działać ?

Jeszcze raz dziś zobaczę.
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2021 6:25 pm przez mdi87, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

mdi87 pisze: pn paź 18, 2021 7:07 am Tak. Ale ta funkcja chyba działa, albo służy do czego innego ?
Mam grupę kanałów. Od włącz daję grupę i od wyłącz też ale to u mnie nie działa ? A ma tak działać ?

Jeszcze raz dziś zobaczę.
Ale na Włączanie dajesz Włącz (grupę) a na Wyłączanie dajesz (Wyłącz) grupę. I powinno działać.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pn paź 18, 2021 7:15 am
mdi87 pisze: pn paź 18, 2021 7:07 am Tak. Ale ta funkcja chyba działa, albo służy do czego innego ?
Mam grupę kanałów. Od włącz daję grupę i od wyłącz też ale to u mnie nie działa ? A ma tak działać ?

Jeszcze raz dziś zobaczę.
Ale na Włączanie dajesz Włącz (grupę) a na Wyłączanie dajesz (Wyłącz) grupę. I powinno działać.
Ale jeśli przycisk ma ustawiony na "włącz", i potem ręcznie w apce zgasi wszystkie światła, to przełączenie przycisku na "wyłącz" obędzie się bez widocznej reakcji oświetlenia ;).

Opcja "przełącz" działająca na grupie powinna mieć możliwość "synchronizacji" stanu urządzeń w grupie. Takie grupowe on/off, a nie "przełącz każdą lampkę na przeciwny stan"
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: pn paź 18, 2021 7:20 am Ale jeśli przycisk ma ustawiony na "włącz", i potem ręcznie w apce zgasi wszystkie światła, to przełączenie przycisku na "wyłącz" obędzie się bez widocznej reakcji oświetlenia ;).
To sobie kliknie jeszcze raz :)
klew pisze: pn paź 18, 2021 7:20 am Opcja "przełącz" działająca na grupie powinna mieć możliwość "synchronizacji" stanu urządzeń w grupie. Takie grupowe on/off, a nie "przełącz każdą lampkę na przeciwny stan"
A tego nie wiem, jak to wygląda fizycznie, czy grupa pamięta swój stan, czy raczej stan przypisanych urządzeń?

Sprawdziłem, grupa nie pamięta swojego stanu, tylko wysyła określoną komendę do przypisanych do niej kanałów. Czyli przy przełącz wysyła przełącz, czyli to co było włączone się wyłączy a co było wyłączone się włączy.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pn paź 18, 2021 7:26 am
klew pisze: pn paź 18, 2021 7:20 am Opcja "przełącz" działająca na grupie powinna mieć możliwość "synchronizacji" stanu urządzeń w grupie. Takie grupowe on/off, a nie "przełącz każdą lampkę na przeciwny stan"
A tego nie wiem, jak to wygląda fizycznie, czy grupa pamięta swój stan, czy raczej stan przypisanych urządzeń?

Sprawdziłem, grupa nie pamięta swojego stanu, tylko wysyła określoną komendę do przypisanych do niej kanałów. Czyli przy przełącz wysyła przełącz, czyli to co było włączone się wyłączy a co było wyłączone się włączy.
Dlatego napisałem "powinna mieć możliwość" ;)
Lobbuję już na boku fracza i pzygmunta o to :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Ok dzisiaj będę testował.

A ten "wyzwalacz #1" jest dla monostabilnych?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: pn paź 18, 2021 7:34 am Ok dzisiaj będę testował.

A ten "wyzwalacz #1" jest dla monostabilnych?
Kanał Wyzwalacza może być samodzielny (np. będzie taki w RNW-01) lub powiązany z innym kanałem - np. ROW-02 ma dwa przyciski i dwa przekaźniki, więc pod przekaźnikiem pierwszym będzie "wyzwalacz #1" oraz pod drugim przekaźnikiem będzie "wyzwalacz #1".
Jeśli kanał ma dwa powiązane przyciski (np. ROW-01 ma dwa przyciski do jednego przekaźnika, albo SRW-01 ma dwa przyciski związane z jedną roletą), to będą tam widoczne "wyzwalacz #1" oraz "wyzwalacz #2".

To czy przycisk jest mono czy bistabilny, ustawia się w trybie konfiguracyjnym urządzenia i nie ma to wpływu na przypisanie do kanału.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”