Jak podłączyć do Faac D1000

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A1 +24V
A2 -24V
11 minus
14 open-a

A1 i IN1 pod zewnętrzny kontaktron np. Satel B3
Załączniki
D1000.png
D1000.png (243.29 KiB) Przejrzano 1389 razy
Mike
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 06, 2018 4:10 pm

Czy kontaktron jest konieczny, czy można podłączyć pod krańcówki tak jak w Faac 741?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz próbować podłączyć pod krańcówki na własną odpowiedzialność. Takie podłączenie może mieć (ale nie musi) negatywny wpływ na działanie napędu. Są osoby, które twierdzą, że takie podłączenie działa u nich prawidłowo.
Mike
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 06, 2018 4:10 pm

Podłączyłem SBW-02 do Faaca D1000 zgodnie ze schematem z kontaktronem Satel B-4m i niestety nie działa. Nie chce się dodać. Już wcześniej chciałem go dodać do Faaca 741 ale tam też nie chciał się dodać, więc pomyślałem, że to wina wifi i kupiłem egzemplarz z anteną i się udało. Ten który został postanowiłem wykorzystać w garażu, za którego ścianą jest router (7m odległość między przekaźnikiem, a routerem) , a telefon pokazuje 3/4 kreski wifi, więc się strasznie zdziwiłem, że nie można go dodać, automatycznie czy ręcznie, bez znaczenia. Czy to, że nie mogę go dodać to na pewno wina słabego wifi, czy może być jeszcze jakiś inny powód?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mike pisze: pn mar 28, 2022 7:53 pm Podłączyłem SBW-02 do Faaca D1000 zgodnie ze schematem z kontaktronem Satel B-4m i niestety nie działa. Nie chce się dodać. Już wcześniej chciałem go dodać do Faaca 741 ale tam też nie chciał się dodać, więc pomyślałem, że to wina wifi i kupiłem egzemplarz z anteną i się udało. Ten który został postanowiłem wykorzystać w garażu, za którego ścianą jest router (7m odległość między przekaźnikiem, a routerem) , a telefon pokazuje 3/4 kreski wifi, więc się strasznie zdziwiłem, że nie można go dodać, automatycznie czy ręcznie, bez znaczenia. Czy to, że nie mogę go dodać to na pewno wina słabego wifi, czy może być jeszcze jakiś inny powód?
Starsze wersje oprogramowania na urządzeniach miały trudności z niektórymi sieciami Wi-Fi (np. router Tenda z meshem). Urządzenie po chwili się resetuje.
Może masz u siebie taki router? Jeśli nie Ty, to może się zdarzyć, że sąsiad jakiś ma.
Możesz spróbować dodać urządzenie do Supli w jakimś innym miejscu, albo jeśli masz taki router, to wyłącz domowe Wi-Fi i skonfiguruj urządzenie na hotspot z telefonu. Przy pierwszym połączeniu z serwerem, urządzenie powinno pobrać najnowszy soft i tam problem nie będzie już występował.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mike
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 06, 2018 4:10 pm

Tendę miałem kiedyś i znam już ten problem :D teraz mam TPlinka i wiele przekaźników, które działają poprawnie. Spróbuję go skonfigurować na Hot Spota.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mike pisze: wt mar 29, 2022 4:57 am Tendę miałem kiedyś i znam już ten problem :D teraz mam TPlinka i wiele przekaźników, które działają poprawnie. Spróbuję go skonfigurować na Hot Spota.
To zobacz też na diodę modułu. Po włączeniu powinien być w trybie konfiguracyjnym i szybko migać diodą (tak jak ikonka w apce Supli w wizardzie dodawania urządzenia).
Jeśli miga systematycznie inaczej, to znaczy, że moduł był już skonfigurowany i próbuje się łączyć -> wtedy wprowadź go w tryb konfiguracji poprzez przytrzymanie przycisku config na obudowie.
Jeśli miga szybko, potem przerywa i znów to samo, albo pojawiają się jakieś nieregularności, to możliwe, że moduł z jakichś powodów się resetuje (np. problem "tenda")
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mike
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 06, 2018 4:10 pm

To zobacz też na diodę modułu. Po włączeniu powinien być w trybie konfiguracyjnym i szybko migać diodą (tak jak ikonka w apce Supli w wizardzie dodawania urządzenia).
Jeśli miga systematycznie inaczej, to znaczy, że moduł był już skonfigurowany i próbuje się łączyć -> wtedy wprowadź go w tryb konfiguracji poprzez przytrzymanie przycisku config na obudowie.
Jeśli miga szybko, potem przerywa i znów to samo, albo pojawiają się jakieś nieregularności, to możliwe, że moduł z jakichś powodów się resetuje (np. problem "tenda")
Tak robię, dodawałem już sporo przekaźników, mam ich kilka i działają poprawnie. SBW-02 z antenką też dodawałem jakiś tydzień temu i też działa. Ten niestety nie chce się połączyć po ręcznej konfiguracji, mruga jednostajnie i się nie łączy. Konfiguruję kiedy mruga szybko i następnie wciskam config na 3 sekundy, niestety się nie łączy.
Próbowałem też dzisiaj dodać na hotspocie od iPhone, ale też się nie połączył po konfiguracji. Pytanie czy można jakoś jeszcze sprawdzić czy nie jest uszkodzony, bo za chiny pana nie chce się połączyć z siecią..
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli po ręcznej konfiguracji mruga jednostajnie (wolno, około co 2s), to znaczy że nie może się połączyć z siecią wi-fi. Uruchom go tak, odczekaj chwilę i przełącz w tryb konfiguracyjny trzymając przycisk config 5s.
Następnie połącz się telefonem z siecią wi-fi emitowaną przez SBW i wejdź na http://192.168.4.1
Wrzuć tutaj zrzut ekranu ze strony konfiguracyjnej aby było widać "last state"
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mike
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 06, 2018 4:10 pm

Nie znajduje sieci. Ani tej za ścianą, ani tej 10 cm od siebie z iPhone.
Nie znajduje sieci. Ani tej za ścianą, ani tej 10 cm od siebie z iPhone.
DB8232AD-F221-47E4-8926-EFB702C935A8.png (980.61 KiB) Przejrzano 792 razy
Nie znajduje sieci za ściany, ani tej z iPhone z odległości 10 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”