sbw-2 i mc424lr10

mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

laszloultra pisze: śr gru 01, 2021 8:00 am Cześć, poczytałem na kilku forach o MC424lr10 i problemie z poprawnym rozpoznawaniem stanu otwarcia bramy. Z podsumowania wynika, że niezależnie od włączenia/wyłączenia trybu oszczędzania energii Standby wyjście OGI nie trzyma stanu otwarcia (po czasie ok. 1 minuty po prostu się usypia) przez co poprawne odzwierciedlenie stanu otwarcia w Supla nie jest możliwe. W jednym przypadku do jakiego dotarłem sytuacja była taka, że by wyłączonym Standby OGI podobno trzymało stan ale co minutę "strzelało" czyli na chwilę się usypiało. Zastosowanie NICE INT odpada bo tu nie ma bluebus'a. Rozwiązaniem jest jak zwykle kontaktron. Pytanie mam jednak, czy w trybie automatycznym ktoś sprawdzał, że jak zamknięcie bramy blokowane jest przez naruszenie czujek 1 lub 2 rzędu przez dajmy na to 10 minut to czy OGI trzyma stan otwarcia czy mimo wszystko się usypia ? Pytam, bo będę instalował i chciałbym optymalnie zaplanować integrację ze smart home'em.

Pozdr
Maciej
To chyba tylko jeśli będzie ktoś stał w bramie bo po przejechaniu przez czujki brama się zamknie. Nie wiem bo akurat czujników nie mam bo mogłybym to sprawdzić.
Brama jest przesuwna czy 2 skrzydłowa ?
laszloultra
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 01, 2021 7:48 am

Tak, zastosowanie kontaktronu załatwi temat ale jest nadmiarowe jeżeli można to zrobić bez.

Brama jest dwuskrzydłowa i jej automatyczne zamykanie jest w domyśle ale jeżeli miałaby być otwarta to załatwia to naruszenie czujek 1 lub 2 rzędu czyli np. auto stoi w bramie. Jeżeli w takim trybie, naruszenia fotokomórek, sterownik jest cały czas aktywny i OGI podniesiony (nie jest wygaszany), to temat sygnalizacji otwartej bramy jest załatwiony bez kontaktronu i o to w sumie chodzi. Nie mam tylko jak tego sprawdzić dopóki nie zamontuję sterownika. Jeżeli ktoś to już sprawdził to super i od razu ogarnę całą instalację, jeżeli nie to po prostu najpierw zamontuję a później zajmę się integracją ze Smartem.
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Te czujniki 2 rzędu są na słupach ? Tak z ciekawości.
Jeśli chodzi o instalacje możesz ogarnąć sbw jeśli nie będzie działać, najwyżej dołożysz kontaktron
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”