Furtka + SBW 02 - rozłączanie po czasie

andrew01
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 24, 2019 6:49 am

Sorki, faktycznie chodzi o domofon. Pozostaje podać zewnętrzne zasilanie do SBW aby wyeliminować lub potwierdzić przyczynę problemów.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

W moim przypadku centralka bramy przechodzi właśnie w taki tryb stand by. Z ty domofonem może być podobne.
Podłącz zewnętrzny zasilacz, albo sprawdź napięcie multimetrem na stykach domofonu z których zasilasz SBW.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
lizi0
Posty: 38
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 7:59 pm

To ja się podepnę pod temat z bardzo podobnym problemem. Ten sam sterownik bo SBW-02 zamontowany w rozdzielnicy, z zasilachem 24v. Sterownik bardzo czesto wylogowuje się z servera supli (rozłączony) ale jak się sprawdza router to jest połączony IP pinguje.

Nie mam pojecia co jest nie tak i szczerze to mam już dość tego cuda.

Sieć mam na fritzu 4040 i 1750 działających na meshu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lizi0 pisze: pn maja 30, 2022 9:01 am To ja się podepnę pod temat z bardzo podobnym problemem. Ten sam sterownik bo SBW-02 zamontowany w rozdzielnicy, z zasilachem 24v. Sterownik bardzo czesto wylogowuje się z servera supli (rozłączony) ale jak się sprawdza router to jest połączony IP pinguje.

Nie mam pojecia co jest nie tak i szczerze to mam już dość tego cuda.

Sieć mam na fritzu 4040 i 1750 działających na meshu.
Jaką wersję softu masz? Jeśli nie masz najnowszej, to spróbuj zaktualizować.
Czy SBW automatycznie łączy się ponownie? Czy masz inne urządzenia Supli w domu? Tylko ten SBW ma takie problemy?
Co się dzieje z SBW gdy jest rozłączony (jak miga dioda)? Gdy utraci połączenie, spróbuj przełączyć go w tryb konfiguracyjny, połącz się telefonem z Wi-Fi emitowanym przez SBW i zobacz co masz w "last state" na stronie http://192.168.4.1
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
lizi0
Posty: 38
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 7:59 pm

Soft automatycznie się aktualizuje i jest 2.7.24

Po tym jak wywali z servera SBW to po jakimś czasie sam się łączy. Dioda mruga jakby nie było wifi (długie mrugnięcia).

W domu mam jeszcze na oko 17 innych urządzeń (ale sonofow, tuya zasuplowanych) i z żadnym z nich nie ma takich problemów.

TO co ciekawe to jak wywali sbw z servera i wysle do niego pinga to odpowiada. Tak więc na zasięg wifi.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lizi0 pisze: pn maja 30, 2022 11:40 am Soft automatycznie się aktualizuje i jest 2.7.24

Po tym jak wywali z servera SBW to po jakimś czasie sam się łączy. Dioda mruga jakby nie było wifi (długie mrugnięcia).

W domu mam jeszcze na oko 17 innych urządzeń (ale sonofow, tuya zasuplowanych) i z żadnym z nich nie ma takich problemów.

TO co ciekawe to jak wywali sbw z servera i wysle do niego pinga to odpowiada. Tak więc na zasięg wifi.
Soft nie aktualizuje się automatycznie ;), ale to chyba najnowsza wersja.

Spróbuj przełączyć moduł w tryb konfiguracyjny gdy ten problem wystąpi i sprawdź co jest w last state.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź w aplikacji jaka sbw rejestruje siłę sygnału. Ikonka (i)
lizi0
Posty: 38
Rejestracja: ndz lut 28, 2021 7:59 pm

klew pisze: pn maja 30, 2022 11:46 am
lizi0 pisze: pn maja 30, 2022 11:40 am Soft automatycznie się aktualizuje i jest 2.7.24

Po tym jak wywali z servera SBW to po jakimś czasie sam się łączy. Dioda mruga jakby nie było wifi (długie mrugnięcia).

W domu mam jeszcze na oko 17 innych urządzeń (ale sonofow, tuya zasuplowanych) i z żadnym z nich nie ma takich problemów.

TO co ciekawe to jak wywali sbw z servera i wysle do niego pinga to odpowiada. Tak więc na zasięg wifi.
Soft nie aktualizuje się automatycznie ;), ale to chyba najnowsza wersja.

Spróbuj przełączyć moduł w tryb konfiguracyjny gdy ten problem wystąpi i sprawdź co jest w last state.
last status jest: wifi - conecting

a co dziwne mimo tego statusu urządzenie pinguje i rejestruje się na routerze
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zrestartuj router w takiej sytuacji i obserwuj czy to coś pomogło. Nie restartuj nic innego.
sherif14
Posty: 98
Rejestracja: pn lis 29, 2021 3:20 pm

Czy miał ktoś z Was podobny problem z napędem Faac 740? Mam podłączone zasilanie do zacisków 24V w napędzie i raz na jakiś czas Supla się rozłącza - dioda wtedy miga wolno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”