Zakłócenia od SBW-02

Boryszip
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 14, 2020 7:39 pm

Witam
Zainstalowałem SBW -02 (dlatego że tańszy od 01) może z 30 szt. nie było problemów - zamontowane w obudowie centrali napędu. Podłączone krańcówki otwarcia, zamknięcia oraz informacja o stanie pośrednim śmiga super. W jakimś przedostatnim pojawił się problem zakłócania radia 433.92 MHz przez SBW, standardowo radia w tych napędach śmigają dobre 100 m czasem nawet dużo więcej, a tu 10 m max., SBW odłączone zasięg pilotów wraca. Wymieniłem centralę na nową, inne radio, inny system nadawania, zamontowałem 868 MHz, kombinacje z antenami, ekrany na radia i centrale, odrębne zasilanie nawet z innej fazy, zasiliłem SBW z akumulatora oraz bardzo miły Pan z serwisu Supla przysłał mi nowe SBW stwierdzając uszkodzenie tamtego, nie zmieniało faktu, że jak podłączone SBW zasięg pilotów spada do 10 m, odłączone zasięg wraca. Tu problem dało się rozwiązać długi przewód i dwa metry od napędu załatwiły sprawę. W sobotnim przypadku te same zabiegi i nie pomogło nawet 15 merów przewodu by oddalić SBW, miałem do dyspozycji 4 szt SBW 02 i nic, tylko tu zasięg spadał do 0,5m, nadmienię napędy tego samego producenta DEA. Czy jest ktoś pomóc mi w tym temacie?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

U mnie wymiana SBW pomogła. Widać jakaś wadliwa partia podzespołów się trafiła i zakłóca :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Powiedz mi ile sztuk masz takich co obniżają ci zasięg? Podaj namiary na PW.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
lucpo
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 19, 2021 6:40 pm

Niestety mam podobny problem. Po zainstalowaniu SBW-02 drastycznie spadł zasięg pikotów. Mam podpięte do bramy dwa radia i w obu ten sam efekt :( Co może być przyczyną? Czy wymiana modułów pomogła na problemy z zasięgiem pilotów?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Podaj namiary na PW a przy okazji numery, które znajdują się na tyle obudowy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Linksiq
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 24, 2021 8:23 am

Witam. Przepraszam za odgrzewanie tematu, jednak nie znalazłem rozwiązania problemu. Wczoraj zamontowałem SBW-02 do garażu 6x6, który posiada dwie bramy wjazdowe, sterowane z jednego urządzenia SBW-02. Urządzenie zamontowane w jednym z napędów oraz zasilone z płyty centrali sterującej 24V DC. Dodam że napędy zamontowane w garażu to Came v6000p. Stało sie jak w temacie, przed chwilą idąc do garażu probowałem otworzyć pilotem, zero reakcji, jedynie zostaje telefon lub przycisk zamontowany wewnatrz garazu. Automat w którym jest zamontowane urządzenie w ogole nie reaguje na pilot, drugi automat oddalony od tego ok 3m reaguje na pilot z odleglosci ok 0,5m. Proszę o pomoc i podpowiedz co w tej sytuacji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Wygląda na to, że to urządzenie z pierwszej produkcji. Prześlij tondo mnie, wyśle Ci nowe.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Gzeho
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 am

Hej

Przepraszam, za odgrzanie kotleta, ale ciekaw jestem czy temat został poprzez wymianę egzemplarza rozwiązany?

Przyznam mam podobny problem, ale z produktem konkurencyjnej firmy. Jako, że robią wielkie oczy na ten problem, trochę tracą wiarygodność w moich oczach i myślę o zakupie SBW-02. Jest tylko jedna kwestia, chcę go wstawić do puszki sterownika FAAC 452MPS.
Ten obecny sterownik będąc w puszce praktycznie całkowicie uniemożliwia działanie radia, zaś umieszczony obok puszki na zewn. nieco temat poprawia, ale i tak czasem trzeba stanąć przed samą bramą i z wnętrza samochodu ledwo złapie. No porażka jednym słowem...

Jest szansa, że supla rozwiąże moje problemy?

Przyznam prawie po sąsiedzku mam Zamel, ale za namową konsultanta w sklepie jednak wybrałem produkt z Pabianic...
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Problem został rozwiązany.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Gzeho
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 am

Dziękuję, zamawiam zatem SBW-02 i mam nadzieję wreszcie będzie porządna alternatywa ze smartfonów :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”