Sterowanie roletami F&F STR-422 vs Supla (sterowanie równoległe jak?)

songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Cześć i dzień dobry wszystkim.

To mój pierwszy post na forum.
Mam 3 rolety Somfy oraz bramę garażową Hormann. Steruję wszystkim za pomocą pilota Hormann.
Przejście ze sterowania Hormann na Somfy zrealizowane jest przy udziale radia Hormann (HET/S24 BS 868 MHz) i przełącznika F&F STR-422.

Pilot uruchamia radio --> radio daje impuls na STR422 --> a ten podaje ciągły prąd (czas wysterowany na samym przełączniku) na silniki.
Mam 3 rolety, które są sterowane oddzielnie (2 radia Hormann - każdy ma 2 kanały) i 3 sterowniki STR-422 pod każdą roletę.

Rozpoczynam dopiero przygodę z Suplą. Czekam na zamówiony sterownik do bramy garażowej (SBW-02) i chciałbym zamontować coś co pozwoli mi sterować roletami nie tylko pilotem, ale również z poziomu apki. Generalnie potrzebuję coś 3-kanłowego co będzie w stanie podać mi impuls fazy na STR-422 (ala dzwonek). W takim układzie sterowanie będzie równoległe (i pilot i Supla). Poszukuje czegoś montowanego na szynę DIN bo całe sterowanie przeniosłem właśnie do rozdzielnicy. Jeśli nie ma na szynę to przełknę dopuszkowy sterownik bo rozbudowałem i miejsce jest.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pzdr
Marcin
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

W miejsce 3 szt. STR-422 zamontuj 2 szt. ZAMEL SRW-02M.

Edit: Chyba trochę źle Ci podpowiedziałem, bo jak rozumiem chcesz zachować sterowanie jednym kanałem pilota otwieraniem i zamykaniem rolety to SRW-02M się tu nie sprawdzi.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Też się nad tym zastanawiałem. Rozumiem, że SRW "przyjmie" sterowanie impulsem z radia Hormann'a. Rajt? :)

EDIT: tak chcę jednym przyciskiem pilota sterować góra/dół + dorobić tak samo z Apki.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przyjmie, ale musiałbyś wykorzystać dwa kanały pilota osobno do otwierania i zamykania rolety.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

achhh to lipa bo w pilocie są tylko 4 przyciski i teraz właśnie używam 1 do bramy i pozostałe 3 do rolet :(

jakieś inne pomysły?

EDIT:

a ROW-04m nie ma możliwości konfigurowania włącz/wyłącz lub impuls?

Jeśli tak to załatwiłby mi robotę.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

ROW się nie nadaje - nie ma możliwości podania krótkiego impulsu. No i w aplikacji nie ustawisz go jako sterownika rolet.

Jeśli już koniecznie chcesz zostawić piloty, to dokupiłbym dodatkowego pilota i odbiornik. Podłączenie wyglądałoby tak:
SRW_HET-S24.png
SRW_HET-S24.png (367.12 KiB) Przejrzano 802 razy
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

Wiesz co tak myślę, że mogę zostawić obecny układ i równolegle podłączyć SRW do samych silników.
Myślałem o tym od początku, ale chciałem wpiąć się w STR. Po prostu je pominę i podłączę się pod silniki z SRW i STR jednocześnie.
W ten sposób będę miał 2 równoległe sterowania. Hmm... tylko teraz myślę, że pokłóci się to z kierunkami STR bo on załącza się naprzemiennie w zależności od ostatniego kierunku... Damn it...
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pokłóci się a i możesz w ten sposób podać jednocześnie napięcie do otwierania i zamykania rolety. Tak nie podłączaj bo to szybka droga do spalenia silnika rolety.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
songoku_xxx
Posty: 55
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:31 am

To ostatnia opcja to STR422 ma 2 sterowania (lokalne i centralne z oddzielnymi kierunkami).
Może wpiąć sie centralnie?
Załączniki
STR-422.JPG
STR-422.JPG (96.06 KiB) Przejrzano 782 razy
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Szczerze mówiąc nic mi sensownego nie przychodzi do głowy, jak to połączyć aby jednak korzystać z obecnie posiadanych pilotów radiowych :?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-02m”