Dziwna sytuacja z ponownym połączeniem

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dzisiaj naszła mnie tak dziwna sytuacja z mewką, która pojawiła się podczas wprowadzania kilkudziesięciu zmian w urządzeniach wprowodzanych w cloudzie, co jak wiadomo za każdym zapisem restartuje połączenia urządzeń z serwerem. Po kilkunastu takich zerwaniach połączenia mewka (v2.8.24) nie potrafiła się już połączyć z powrotem z serwerem Supli. Sprawdziłem na kontrolerze Unifi i wyglądało na problem z uzyskaniem adresu DHCP przez mewkę, bo była na liście urządzeń, ale bez adresu IP. Wymuszenie ponownego połączenia z kontrolera Unifi nie przyniosło skutku. Dopiero wprowadzenie urządzenia w tryb CONFIG i wyjście z tego trybu (czyli de facto restart urządzenia) naprawiło sytuację i mewka prawie natychmiast (niczym minirowek) połączyła się z serwerem.
Nie wiem czym jest podyktowane wymuszanie rozłączenia połączenia z wszystkimi urządzeniami podłączonymi do serwera zamiast tylko z tym, w którym zapisano zmiany ale jak widać poza uciążliwością przy dużej liczbie zmian, to jeszcze nieraz powoduje problemy w niektórych urządzeniach.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Zobacz czy nie skończyła Ci się pula DHCP w ustawieniach. Ja tak też już miałem że UniFi widział sterownik supli a IP mu nie dawał. Wystarczyło na routerze w sekcji DHCP zwiększyć pule DHCP.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”