Własny MySQL

Moderator: fracz

Awatar użytkownika
regdos
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 27, 2021 2:48 pm

Hej,

naszła mnie taka potrzeba żeby była możliwość skorzystania z własnego MySQL-a zamiast stawianego w Docker (bo ile tych MySQL-ów można uruchamiać).
Widziałem, że w plikach entrypoint dla serwera i cloud jest tylko wstawiane hasło w pliki konfiguracyjne więc rozszerzenie tego o inne dane (host, port, baza i użytkownik) nie wydaje się trudne.

Niestety nie ma udostępnionych Dockerfile oraz plików dorzucanych do kontenerów żeby samemu wrzucić pull requesta ze zmianami.

pozdrawiam,
Tomasz Regdos
Awatar użytkownika
regdos
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 27, 2021 2:48 pm

No tak jest to innym branch-u :) Podejdę do tematu i wrzucę jakiego PR-a.
wirszews
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 12, 2023 6:36 pm

da się jakoś wskazać adres IP serwera Mariadb?

Próbowałem w .env dopisać
DB_HOST=
oraz exportowałem baze supla z dockera supla-db do mojej bazy.

Chodzi mi o to że główną baze nie mam w dockerze tylko normalnie zainstalowaną, mam tam kilkanaście baz i pomyślałem żeby to mieć w jednym.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musisz zbudować własny kontener lub spowodować, że kontener supla-cloud i supla-core odwołując się do hosta o nazwie supla dostaną się do do bazy.
wirszews
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 12, 2023 6:36 pm

problem rozwiązany:)
Wystarczy do .env dodać
DB_HOST=z ip
restarcik ./supla-docker/supla.sh restart
i poszlo:) nawet jak stworzylem pusta baze supla to sobie samo dodaje tabele.
Mój błąd był w tym że miałem zablokowane logowanie się poza lokalhosta do mariadb,
marik_te
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 13, 2021 2:50 pm

Witam. Chciałem podobnie jak kolega skorzystać z zewnętrznej bazy danych. Po utworzeniu i zaimportowaniu backupu bazy zasadniczo ruszyło. Działa www wraz z pełną konfiguracją, lecz nie może połączyć się z urządzeniami oraz aplikacją.
Co może być tego przyczyną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „supla-docker”