Ściemniacz 3 kanały + przyciski

zbyszek69
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 22, 2020 7:47 pm

Kolego ja też po proszę ;)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

radzik_r pisze: śr gru 09, 2020 10:28 am Pc814 (tht) można zamienić na ltv814s(smd)
Przewidziałem to i pasują także smd tak samo jak kilka przetwornic uniwersalny NTC albo przewlekany albo smd. Brałem pod uwagę różne umiejętności i wzrok użytkowników (w tym mój) :lol:
Brakuje mi czasu na ten opis wtedy łatwiej było by zebrać chętnych, ponieważ mamy do wyboru 4 opcje na esp 01m lub esp12f z adapterem i obie albo same pcb (z smd) lub całe kity. Im więcej będzie chętnych to cena spada. W weekend mam nadzieję że znajdę czas i to ogarnę. Dobrze było by mieć płytki przed świętami 8-)
Budek
Posty: 172
Rejestracja: ndz kwie 08, 2018 2:53 pm

Dla mnie wersja z esp01m. Ze 4 szt... mogę być obsadzone elementami smd.
Ale jak pcb będzie puste, płakać nie będę:)

A myślałaś o wersji jednokanalowej ?

/Budek
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Budek pisze: czw gru 10, 2020 8:14 pm Dla mnie wersja z esp01m. Ze 4 szt... mogę być obsadzone elementami smd.
Ale jak pcb będzie puste, płakać nie będę:)

A myślałaś o wersji jednokanalowej ?

/Budek
Myślałem o 1 kanale - wtedy płytka naprawdę mogła by być malutka :) Jak znajdę czasu to może zaprojektuję takie maleństwo ;)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Ok nie mam jeszcze perfekcyjnego opisu całej płytki ale mam nadzieję że schematy i excel wystarczą jak na razie.
Excel to BOM z linkami co trzeba kupić i co jest już zmontowane. Jest też wszystko podliczone i tutaj najważniejsza informacja:
Możliwości do wyboru:
1. ESP12F (czarna płytka) + adapter (zielony) cena 14 zł -Płytka ESP12F ma SMD jak wyżej wymienione ale adapter niestety nie i do wlutowania 5 rezystorków.
2. ESP-01M (zielona płytka) cena 12 zł - Płytka ma wlutowane SMD jak wyżej - nie potrzeba adaptera. Pamiętać trzeba że to ESP8285 1MB
3.KIT ESP12F+adapter cena 40 zł - Wszystkie komponenty + 5 rezystorków do adaptera (należy je samemu wlutować)
4. KIT ESP-01M cena 38 zł - Łatwe wlutowanie komponentów

Proszę zobaczcie excela i schematy. Nie chciało mi się liczyć wszystkiego precyzyjnie, dlatego kwoty trochę mają naddatku, a wyszły z uwagi że zamówiłem po 30 szt ESP12F, 30szt ESP-01M i adapterów mam nadmiar 60szt (przyda się na później, a tanio wyszły). Montaż SMD, transport DHL i opłaciłem od razu podatki (VAT) i to niestety zrobiło te kwoty i przyznam się że doliczyłem kwotę poprzedniej płytki 15szt (mówię o wersji V1 - nadal ją mam ale nie ma sensu nikomu jej proponować i chyba jest do wywalenia). Kwota na KIT też ma naddatek na przesyłki głównie z Ali i też nie liczyłem precyzyjnie tylko szacunkowo.

Jeśli ktoś jest z Łodzi to można odebrać osobiście jak nie to doliczyć trzeba paczkomat. Teraz możecie tylko podać która pozycja Was interesuje i ile szt.
Otwieram listę i jak możecie piszcie - będę robił update ile zostało.
Płytki jak już pisałem zamówiłem z JLCPCB i niby mają być za 10 dni roboczych. Natomiast elementy pozostałe do całego KITa jeszcze nie zamawiałem (nie wiem ile będzie osób chętnych) i tutaj czas dostawy zazwyczaj 2-4 tygodnie (myślę że trzeba by liczyć przyszły rok).


BOM z opisem:
BOM Dimm3 kwoty.xlsx
(398.57 KiB) Pobrany 113 razy
Schemat - jest taki sam dla 2 PCB tylko kwestia czy ESP01M czy ESP12F+adapter: poprawiłem też trochę pierwszy post aby nie wprowadzał w błąd :)
Budek
Posty: 172
Rejestracja: ndz kwie 08, 2018 2:53 pm

Okej, to dla mnie poproszę 4szt ESP01m wersja z SMD - 12zł x 4 szt
oraz jedną ESP12F z SMD i adapterem - 14 zł x 1 szt

/Budek
adamdd1
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 02, 2019 8:11 pm

witam, to poprosze 3 szt esp12f+ adapter za 14zeta
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Cześć
Ja poproszę KIT ESP-01M - 3 zestawy.
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

To tak informacyjnie na ten moment zostało jeszcze: 19szt ESP-12F i 23szt ESP-01M
Jak przyjdą płytki to oczywiście dam znać. Jak mi się projekt zwróci to w sumie nieźle się odstresowuję jak projektuję PCB przy piwku 8-) to może w święta będzie trochę czasu i zaprojektuję jakąś mikro płytkę na jeden kanał. W sumie można by zrobić płytki do większości projektów gdzie koledzy z większą wiedzą programowania napisali softy. Jak ktoś ma pomysł to dajcie znać może się za coś zabiorę hobbistycznie (ale na priv aby nie zaśmiecać wątku).
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Jak zostały płytki, to również piszę się na dwa zestawy KIT ESP-01M.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”