Ściemniacz 3 kanały + przyciski

Budek
Posty: 172
Rejestracja: ndz kwie 08, 2018 2:53 pm

A tak myślę. Mógłbyś C2 podmienić na tantalowy smd ? Wg mnie lepiej się lutuje ...

Reszta smd 0805 ?

/Budek
LukaszH
Posty: 645
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Budek pisze: pn lis 30, 2020 9:23 pm A tak myślę. Mógłbyś C2 podmienić na tantalowy smd ? Wg mnie lepiej się lutuje ...

Reszta smd 0805 ?

/Budek
Chętnie bym podmienił na większe elementy ale już robi się ciasno na płytce, a potrzebne są szerokie ścieżki aby przenieść odpowiednie natężenie prądu które nie jest małe. Użyłem większość komponentów z grupy podstawowej, więc można od razu w chinach częściowo zmontowane zamówić i nie będzie jakoś drogo, a pozostanie dosłownie kilka elementów. Można też prawie wszystko tam wlutować ale część komponentów jest z grupy rozszerzonej i wtedy płytka jest 2x droższa - chodzi o PC817 i kondensator, więc w końcu to DIY to można trochę polutować hobbistycznie :lol: 8-)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2282
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

LukaszH pisze: ndz lis 29, 2020 7:54 am Jeśli nikt nie będzie miał uwag do schematu/płytki PCB to można powiedzieć że zbieram zamówienia. W ciągu tygodnia chciałbym zrobić zamówienie ;)
Nie jestem w stanie sprawdzić płytki ale z chęcia "zarydzykuję" - podaj więcej szczegółów co i jak.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
LukaszH
Posty: 645
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Poprawiłem parę błędów i tu ponownie dziękuje Elmaya 8-)
Trudno znaleźć trochę wolnego czasu aby zrobić porządny opis ale wygląda na to że Dimm3 mam skończony. Jak tylko zrobię update pierwszego postu to zamówię po 20 płytek dla ESP 12F+ adapter i 20 płytek ESP-01M(8285). Kilka osób napisało priv ale dawajcie znać czy ktoś jeszcze by chciał ?
Ogólnie prawie wszystkie komponenty SMD były by już wlutowane poza pc817 transoptorypc817 transoptory 3x (0,18zł), kondensator 100uF 1szt (0,55zł), Mosfety 6szt (2zł), przetwornica 3,3V 1szt (2,43zł) ale będzie pasować też ta przetwornica mini ale trzeba ustawić napięcie 3,3V i oczywiście ESP w zależności od wersji ale nawet można ESP07 aby była antenka - 6-8 zł.
Na koniec elementy złączne KF301 4szt 3p i 1szt 2p - około kolejnych 2zł, przycisk i LED do trybu config. Nie wolno też zapomnieć o rezystorze NTC (temp. - zabezpieczenie będzie w programie) bo inaczej można upalić wejście A0. Ewentualnie wylutować rezystor R17 100k. Sam termistor może być SMD lub THC 10k
Sama płytka wychodzi w granicach 8 zł z przesyłką DHL. Jeśli się dobrze postarać i nie zmarnować kasy na przesyłki to cały projekt można zmieścić do 22zł za gotowy moduł i to prawie wszystko już polutowane :) Niestety na pojedyncze sztuki z Ali, TME to więcej wyjdzie na przesyłki niż komponenty, dlatego przeliczę wszystko z przesyłkami i może zrobię KITy DIY 8-) Nie powinno przekroczyć 30zł za całość chyba że ktoś będzie chciał samą płytkę za około 8-10 zł to nie ma problemu (oczywiście z elementami SMD)


Aktualny projekt:
TOP.JPG
TOP.JPG (84.73 KiB) Przejrzano 1958 razy
Bottom.JPG
Bottom.JPG (82.35 KiB) Przejrzano 1958 razy
W sumie GUI Generic też wchodzi i np. pracować jako moduł bramowy :) Praktycznie wszystkie piny są wystawione, więc możliwości jest sporo tylko odpowiednio ustawić sobie piny (nawet TX i RX) :twisted:
Na sam koniec dodam że nie będę brał odpowiedzialności za moduł, projekt, itp. Nie wiem kto jaką ma wiedzę (pomimo iż płytka przygotowana jest na niskie napięcie do 24V) to każdy musi wziąć na siebie odpowiedzialność za ewentualne straty/problemy.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pamiętaj że jak zamawiasz z JLCPCB.com kurierem DHL, to w PL doliczą Ci jeszcze 23% VAT. No chyba że wybrałeś przy przesyłce opcję opłaty celnej na dzień dobry :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
LukaszH
Posty: 645
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Robert Błaszczak pisze: śr gru 09, 2020 5:45 am Pamiętaj że jak zamawiasz z JLCPCB.com kurierem DHL, to w PL doliczą Ci jeszcze 23% VAT. No chyba że wybrałeś przy przesyłce opcję opłaty celnej na dzień dobry :)
Dzięki za info faktycznie trzeba uwzględnić, ponieważ inne opcje wyłączyli przez COVID i pozostaje DHL standard gdzie doliczą podatek..
radzik_r
Posty: 394
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Doliczą cło.
Ja kilka dni temu zamawiałem pcb przez DHL ekspress standard i mam niestety do zapłaty cło 🤨
radzik_r
Posty: 394
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Pc814 (tht) można zamienić na ltv814s(smd)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

radzik_r pisze: śr gru 09, 2020 10:26 am Doliczą cło.
Ja kilka dni temu zamawiałem pcb przez DHL ekspress standard i mam niestety do zapłaty cło 🤨
Dla jasności jest to podatek VAT. Cło na taką elektronikę wynosi 0%.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Albert
Posty: 580
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Jeśli będzie jakaś akcja na zamawianie tego cacuszka, to ja piszę się na 3 szt (obojetnie czy puzzle czy poskładany oby byl komplet żeby się nie bujać potem z szukaniem gratów po 13gr) :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”