elektryczna roleta

qba93
Posty: 138
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 10:09 pm

Przeglądając X miesięcy temu forum widziałem jak jeden z użytkownik pisał coś i silniku do rolet zainspirowany tym postanowiłem owy silnik kupić wraz z przełącznikiem. Po kilku miesiącach doszedł do mnie :D Myślałem, że montaż tego będzie tylko zdejmij starą roletę i wsadź do rury silnik ale nic bardziej mylnego było by to zbyt proste. Rura była trochę mała. Więc zamontowałem ciut większą rurę kupioną na dziale hydraulicznym i działa. Ze starej rolety został narazie materiał, który będzie zmieniany. Obecnie sterowane jest z aplikacji Tuya ale jest już w drodze SRW-01 no bo supla musi być. Póki co zostawiłem ten przełącznik i kabelki jako tako ale jak przyjdzie SRW to zamontuję to na cacy. Poniżej filmik zamieszczam ;-) Jakieś uwagi macie, wskazówki?
https://www.youtube.com/watch?v=BB2QXyIRc7Y
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

To tak naprawdę wyje?
Obrazek
qba93
Posty: 138
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 10:09 pm

Duch__ pisze: pn paź 19, 2020 7:45 pm To tak naprawdę wyje?
jak odpaliłem filmik też mi się bardzo głośne wydało ale jakoś specjalnie za ciche też nie jest
PS silnik to chinol zwykły. Z opisu widzę, że masz zamontowane srw 01 jakie masz silniki, dasz mi link?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Siłowniki mam fabryczne zamontowane w roletach zewnętrznych. Nie mam oznaczeń.
Obrazek
qba93
Posty: 138
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 10:09 pm

Duch__ pisze: wt paź 20, 2020 6:31 am Siłowniki mam fabryczne zamontowane w roletach zewnętrznych. Nie mam oznaczeń.
Ok, a pochwalisz się roletami jeśli możliwe daj link do niej może ssm zamontuję w innych oknach taka jak Twoja
Zibi
Posty: 615
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Ja też mam chinskie u mnie chodzą już rok i są cichutkie. Jestem bardzo z nich zadowolony.

https://youtu.be/Hp2pVpj-bMI
qba93
Posty: 138
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 10:09 pm

Zibi pisze: wt paź 20, 2020 7:57 pm Ja też mam chinskie u mnie chodzą już rok i są cichutkie. Jestem bardzo z nich zadowolony.

https://youtu.be/Hp2pVpj-bMI
Jeśli to możliwe pokażesz mi z bliska jakieś fotki jak roletę masz zamontowaną? Bo u mnie jest zamontowana we wnęce okiennej do okna nie jest nic przyczepiane. I czy jakiś gotowy system rolet masz czy jak ja DIY wszystko osobno i składać jak klocki lego? Ciekawi mnie jak wy macie może u siebie w mieszkaniu już "doskonały" system zamontuje dlatego się wypytuje o marki rolet i inne pierdoły ;-)
Zibi
Posty: 615
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Jeśli to możliwe pokażesz mi z bliska jakieś fotki jak roletę masz zamontowaną? Bo u mnie jest zamontowana we wnęce okiennej do okna nie jest nic przyczepiane. I czy jakiś gotowy system rolet masz czy jak ja DIY wszystko osobno i składać jak klocki lego? Ciekawi mnie jak wy macie może u siebie w mieszkaniu już "doskonały" system zamontuje dlatego się wypytuje o marki rolet i inne pierdoły ;-)
Gotowy projekt ciężko znaleźć zanim zdecydowałem się na jakieś rozwiązanie to myślałem o jakimś silniku krokowym, kontaktrony miałem różne pomysły. W końcu znalazłem silnik gotowy z wbudowanymi krańcówkami włożyłem go w rurkę materiał rolety nakleilem na rurę nawojową szybko i sprawnie pojawiły się rolety. Z roletami są blaszki mocujące i wykorzystalem je do montazu. Teraz właśnie będę robił na kolejne okna żeby już w całym mieszkaniu mieć to udogodnienie :D
Jeśli chodzi o sterowanie elektroniczne to mam zwykły soft do rolet elmaya. Jest na forum.
Wemos D1 mini i mostek L298N.
W sofcie jest również wyjście na sterowanie z przycisków na wemosie. W to miejsce zamiast przycisku mam podłączony odbiornik radiowy RXB6 i sygnał jest wysterowany przez tranzystor i trafia do wemosa taka supla RF rolety :D Pilot naścienny na 433mhz, który załącza rolety w tym pilocie mam kilka funkcji z racji tego że ma 8 kanałów to wykorzystuje go do oświetlenia, rolet i jeden przycisk na pilocie pełni funkcję "przycisku centralnego" czyli jednym kliknięciem zasłaniam wszystkie rolety w mieszkaniu i włączam światło. Pilot jest na tyle wygodny że jest na magnesie i można go wyjąć z obudowy i chodzić po całym mieszkaniu i coś włączać, ale z zasięgiem nie mam problemu jest po całym mieszkaniu. Również dałem też sterowanie na 433mhz z tego względu że jak zabraknie wifi to trzeba mieć opcje awaryjną. Oczywiście jak otworzysz lub zamkniesz z pilota to na supli też pokaże aktualny stan rolety.
Załączniki
Screenshot_2020-10-21-08-55-51-763_com.google.android.apps.photos~2.jpg
Screenshot_2020-10-21-08-55-51-763_com.google.android.apps.photos~2.jpg (278.66 KiB) Przejrzano 2084 razy
IMG_20201021_093856.jpg
IMG_20201021_093856.jpg (6.12 MiB) Przejrzano 2084 razy
Screenshot_2020-10-21-08-56-02-153_com.google.android.apps.photos~2.jpg
Screenshot_2020-10-21-08-56-02-153_com.google.android.apps.photos~2.jpg (139.41 KiB) Przejrzano 2084 razy
qba93
Posty: 138
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 10:09 pm

zauważyłem dziwną rzec w moim silniku, a mianowicie są dwa pokrętła, które regulują jak nisko roleta ma się opuszczać i na jaką wysokość ma się podnosić. Pierwszym razem ustawiłem żeby zjeżdżała na zadaną wysokość i jakb samo się to przestawiło w sensie fizycznie śrubki trzeba dokręcić lub odkręcić a roleta nie opuszcza się tak nisko jak około tydzień temu. Nie wiem czy to też wina tego chiskiego szitu przełącznika aplikacji. Jak to jest na tym suplowskim SRW01? Można ustawić waplikacji na stronie że na jaką długość ma się opuszczać albo np. do połowy też?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”