IOT SDK

Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Dziś dopiero miałem możliwość wgrania softu do modułu i ...
DZIAŁA. :D
Ps.
Ciekawe, czy za pomocą IOT SDK można stworzyć soft do H801, który by miał pamięć stanu oraz nie "błyskał" led-ami podczas braku wifi. ;)
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Patryk pisze: czw lis 05, 2020 7:03 pm Dziś dopiero miałem możliwość wgrania softu do modułu i ...
DZIAŁA. :D
Ps.
Ciekawe, czy za pomocą IOT SDK można stworzyć soft do H801, który by miał pamięć stanu oraz nie "błyskał" led-ami podczas braku wifi. ;)
sonoff Basic
zrobiłeś, że na 14 jest przełacznik, na 3 DHT a na 1 DS i Ci działa ??

próbowałem zrobić, ładnie się skompilował, ale DHT nie działa, tak jak by nie byłpodłączony... Ds-a nie sprawdzałem - czekam na dostawę
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Podłączyłem tylko (jednego) ds_a pod gpio1 (TX)
Ps.
Spróbuj "zakomendować" ( // ) tą linijke:
https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... io.c#L1086
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

cześć zakomentował i nadal nic, cokolwiek podłącze pod gpio 3 lub 1 nie chec działać
zmienie tylko na 14 i działa dobrze.. hm...
w czym może być problem
https://github.com/bick3r/remote_rep/bl ... f_led_14.c
https://github.com/bick3r/remote_rep/bl ... f_led_14.h
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Osobiście jeszcze "nie bawiłem się" z DHT22 na gpio1 lub 3.
Podejrzewam, że trzeba by było również dokonać modyfikacji pliku
supla_dht.c
Gdyż tam są tylko gpio0, 2, 5 i 14 przeznaczone do wyboru pod ten czujnik.
Ps.
Może ktoś coś podpowie ?
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Patryk pisze: czw lis 05, 2020 7:03 pm ...
Ciekawe, czy za pomocą IOT SDK można stworzyć soft do H801, który by miał pamięć stanu oraz nie "błyskał" led-ami podczas braku wifi. ;)
...
Można kombinować - przetestuj na przykład taką kompilację, którą przygotowałem pod swój moduł H801 opartą na najnowszych źródłach w konfiguracji RGBWW.
Dodatkowo na RX jest DS18B20, na TX przycisk monostabilny do włączania/wyłączania wszystkich kanałów z opcją ON PRESS lub ON RELEASE, a na GPIO0 przycisk wejścia w tryb konfiguracyjny.

.
Załączniki
H801.zip
(221.04 KiB) Pobrany 79 razy
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

bicker pisze: pt lis 13, 2020 12:04 pm cześć zakomentował i nadal nic, cokolwiek podłącze pod gpio 3 lub 1 nie chec działać
zmienie tylko na 14 i działa dobrze.. hm...
w czym może być problem
https://github.com/bick3r/remote_rep/bl ... f_led_14.c
https://github.com/bick3r/remote_rep/bl ... f_led_14.h
Na pierwszy rzut oka, to nie zdefiniowałeś jakiego typu sensora DHT chcesz użyć: DHT11 czy DHT22.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Zybi pisze: śr gru 09, 2020 11:28 am
Patryk pisze: czw lis 05, 2020 7:03 pm ...
Ciekawe, czy za pomocą IOT SDK można stworzyć soft do H801, który by miał pamięć stanu oraz nie "błyskał" led-ami podczas braku wifi. ;)
...
Można kombinować - przetestuj na przykład taką kompilację, którą przygotowałem pod swój moduł H801 opartą na najnowszych źródłach w konfiguracji RGBWW.
Dodatkowo na RX jest DS18B20, na TX przycisk monostabilny do włączania/wyłączania wszystkich kanałów z opcją ON PRESS lub ON RELEASE, a na GPIO0 przycisk wejścia w tryb konfiguracyjny.

.
Dzięki !!!
Oczywiście potestuje.
A jest szansa na kod źródłowy ?
Na pewno by mi bardzo pomógł w nauce.
Bo jak widzisz praktycznie nikt nie kompiluje za pomocą IOT SDK.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Patryk pisze: śr gru 09, 2020 3:05 pm ...
Bo jak widzisz praktycznie nikt nie kompiluje za pomocą IOT SDK.
Myślę, że to ze względu na trudną analizę kodu SDK Espressif, brak wsparcia oraz małą elastyczność w stosunku do środowiska Arduino IDE. Osobiście na jakiś czas również zaprzestałem kompilacji w SDK, ale ze względu na wielką wadę tych kompilacji, jaką jest "klekotanie" przekaźników przy braku połączenia z serwerem lub wifi. Stąd pojawiały się różne moje pomysły, jak to obejść sprzętowo.

Jednak to już historia. Rok czasu mi to zajęło, bo żaden ze mnie programista lecz raczej hobbysta i łatwo mi to nie przychodzi, ale udało się rozwiązać ten problem i od tygodnia przekaźniki już ani cykną. Obecnie przygotowuję sobie wsady pod moje "sprzęty" i będę uaktualniał oprogramowanie (na "piechotę" niestety).

I mówię Ci, nic tak nie motywuje do działania jak właśnie problemy, które trzeba rozwiązać. Napotkany problem, to nowy zakres materiału, który trzeba poznać, nauczyć się czegoś nowego. Także jak Cię kręci SDK, to analizuj kod, wstawiaj więcej logów, aby być pewnym co i gdzie się dzieje i dalej do przodu, a gotowiec to żadne rozwiązanie i w nauce Ci nie pomoże. A jak Ci się uda coś rozwiązać, ulepszyć, naprawić, to naprawdę będziesz miał wielką satysfakcję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”