ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW mSRW-01 :)

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W mSRW-01 została dodane:
- autokalibracja (polegająca na tym, że moduł sam sobie ustala czasy zamknięcia i otwarcia)
- detekcja niektórych błędów z napędem (działa tylko w trybie autokalibracji - jeśli czasy otwarcia/zamknięcia zostaną podane ręcznie, to detekcja błędów jest wyłączona)
- możliwość ręcznego wywołania procedury ponownej kalibracji (dla ręcznego podawania czasów oraz dla autokalibracji) - jest przycisk w cloud oraz ikonka z linijką widoczna w apce na telefonie w prawym dolnym rogu
- wsparcie dla MQTT

Możliwość podania czasów w trybie konfiguracyjnym jest dla protokołu MQTT. W kolejnej wersji zniknie z menu jeśli jest ustawiony protokół Supla (przeoczyliśmy to :) ).
Autokalibrację można bezpośrednio ustawić w Cloud. Jest to domyślne ustawienie. W przypadku MQTT, autokalibracja jest włączana, gdy czasy otwierania i zamykania są ustawione w trybie konfiguracyjnym na "0".

Kalibracja z ręcznie podanym czasem działa tak jak na starszych modułach - czyli układ spróbuje maksymalnie podnieść, albo opuścić roletę zgodnie z zadanymi czasami, po czym ustawi zadaną pozycję.
Przy autokalibracji sterownik najpierw otworzy całkowicie roletę, następnie całkowicie ją zamknię, następnie całkowicie otworzy i dopiero wtedy ustawi zadaną pozycję.

mSRW-01 potrafi też kompensować czas rozruchu silnika. Przykładowo są rolety, które po podaniu zasilania nie startują przez ~0,5 s. mSRW-01 to wykryje i nie będzie tego czasu uznawał za ruch rolety, dzięki czemu pozycja rolety powinna lepiej pokrywać się z rzeczywistością.

Miłego testowania :). Jestem ciekaw, kto jako pierwszy zreprodukuje wszystkie wykrywane przez mSRW-01 błędy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

A tak z ciekawości, dla mSRW-01 też jest parametr dolna pozycja rolety ?
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ten parametr jest niezależny od softu w urządzeniach wykonawczych.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: czw wrz 02, 2021 10:50 am Możliwość podania czasów w trybie konfiguracyjnym jest dla protokołu MQTT. W kolejnej wersji zniknie z menu jeśli jest ustawiony protokół Supla (przeoczyliśmy to :) ).
No ale szybko poprawione :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Do mnie także dziś dotarł i właśnie testuję.

Autokalibracja bez podpiętego obciążenia pokazuje stosowne ostrzeżenie.

Tnie się wizualizacja w aplikacji: https://drive.google.com/file/d/1RL0Efu ... sp=sharing

Reakcja na tapnięcie przycisków z lewej strony jest opóźniona (drugi i kolejny tap)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jeszcze nie otwarłem paczuszki z mSRW a już brakuje mi jednej rzeczy. Kiedyś pisałem o tym na forum że przydałaby się funkcjonalność polegająca na blokadzie wykonania harmonogramu na danej rolecie w przypadku jeśli.... Coś tutaj wykonamy

Prosty przykład.

Impreza na tarasie, rolety się zamykają i koniec z powrotem do domu bo nikt nie ma telefonu i czekanie do rana aż harmonogram się wykona i otworzy.


Mam możliwość zastosowania przycisku potrójnego do rolet gdzie zewnętrzne klawisze są monostabilne, a wewnętrzny bistabilny. Może da się zrobić , o ile to technicznie na sprzęcie możliwe by po zwarciu In1 z In2 roleta nie była w stanie wykonać jazdy z harmonogramu, ale dalej reagowała na polecenia z apki? Chyba że tak się nie da to będę tym bistabilny odcinać zasilanie dla srw ale to tak jakoś nie po suplowemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Mam i ja :D
U mnie mSRW już siedzi w ścianie. W puszcze ma miejsca co nie miara :) Podłączenie przycisków sterujących z wykorzystaniem N, a nie L jak na schemacie, a czemu nie :P
mSRW1.jpg
mSRW1.jpg (154.51 KiB) Przejrzano 811 razy
mSRW2.jpg
mSRW2.jpg (360.04 KiB) Przejrzano 811 razy
Mini dodany do lokalnej chmury z aplikacji, po drodze zebrał sobie bez problemu aktualizację.
Skalibrowany automatycznie przy użyciu przycisku z linijką w apce. Potem dodana w Cloud wartość % dla dolnej pozycji. Jest to na tej rolecie 84% .

Co do wizualizacji w apce to muszę stwierdzić że mi się nie pokrywa :?
Moja roleta ma ~230cm wysokości. Wizualizacja do połowy okna w apce to odpowiednik 42% i jak na tyle ustawię to w apce mam przysłonięte okno do połowy. Fizycznie natomiast od silnika w dół wisi ~130cm rolety, a do podłogi jest prześwit ~100cm.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

mSRW podłączony, ładnie się przywitał, pojawiło się zielone więc ruszyłem do boju:
- nie chciał się dodać z apki, zakładam, że to wina mojego LG i androida, z jakimś modułem miałem to samo - dodałem ręcznie
- bez połączonego silnika jest komunikat
- silnik podłączony, autokalibracja zdobiona na koniec mam taki komunikat " kalibracja została utracona" - nie wiem o co chodzi
- uzupełniłem patametr " dolna pozycja" u mnie się ładnie pokrywa
- na duży plus reakcja rolety na krótkie tapnięcia , można dosłownie ruszyć o 1cm
- poza tym zamyka, otwiera

Na dziś tyle bo już późno ;) jutro dalszy ciąg dyskoteki roleta.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

lesny8 pisze: czw wrz 02, 2021 8:38 pm Co do wizualizacji w apce to muszę stwierdzić że mi się nie pokrywa :?
Na pewno powinno być lepiej z określeniem dolnej pozycji niż bez.
Problem z wizualizacją jest taki, że czas zamykania nie jest liniowy.
Musielibyśmy dodać jeszcze jeden parametr określający długoś rolety
po to by szacunkowo określić zmienną średnicę rolki. Na tej podstawie dopiero moglibyśmy
precyzyjnie wizualizować pozycje rolety.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukfud pisze: czw wrz 02, 2021 7:50 pm Tnie się wizualizacja w aplikacji: https://drive.google.com/file/d/1RL0Efu ... sp=sharing
Aktualizacja stanu jest wysyłana na zasadzie "nie częściej niż co X s". Inne SRW powinny tutaj zachowywać się identycznie z takim samym czasem.
lukfud pisze: czw wrz 02, 2021 7:50 pm Reakcja na tapnięcie przycisków z lewej strony jest opóźniona (drugi i kolejny tap)
Tak, to jest celowe. Między kolejnymi załączeniami silnika ma być chwila przerwy (chyba około 1 s). Wcześniej w sofcie był dobrny błąd, który powodował, że ten odstęp nie był dodawany przy obsłudze przycisków z lewej strony. Teraz to jest poprawione. Wszystkie SRW dostaną/dostały aktualizację z tą poprawką.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mSRW-01”