ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW mROW-02 :)

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

QLQ pisze: ndz sie 29, 2021 5:48 pm
Robert Błaszczak pisze: ndz sie 29, 2021 5:41 pm Dokładnie tak jak pisze @Klew. Wystarczy włączyć w Cloud dodawanie urządzeń i usunąć mROW. Po kilku sekundach doda się sam ponownie i będzie już funkcja automatu schodowego.
BEZ SENSU!!!
Oczywiście działa ale trzeba całe urządzenie konfigurować w Cloud od początku !! Czyli śpiąc kanały jak miałem z licznikami, przypisać lokalizację etc...
Masz rację, dlatego w przypadku podobnej sytuacji gdy trzeba było aktualizować bazę aby pojawiały się ikonki (i), dodałem odpowiedni skrypt.
W tym przypadku to pominąłem ponieważ to sprzęt testowy i jest go zbyt mało by przeprowadzać rekonfigurację wszystkich serwerów. Po prostu brak czasu na taką operację względem kilkunastu testowych urządzeń.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: ndz sie 29, 2021 6:30 pm
QLQ pisze: ndz sie 29, 2021 5:48 pm
Robert Błaszczak pisze: ndz sie 29, 2021 5:41 pm Dokładnie tak jak pisze @Klew. Wystarczy włączyć w Cloud dodawanie urządzeń i usunąć mROW. Po kilku sekundach doda się sam ponownie i będzie już funkcja automatu schodowego.
BEZ SENSU!!!
Oczywiście działa ale trzeba całe urządzenie konfigurować w Cloud od początku !! Czyli śpiąc kanały jak miałem z licznikami, przypisać lokalizację etc...
Masz rację, dlatego w przypadku podobnej sytuacji gdy trzeba było aktualizować bazę aby pojawiały się ikonki (i), dodałem odpowiedni skrypt.
W tym przypadku to pominąłem ponieważ to sprzęt testowy i jest go zbyt mało by przeprowadzać rekonfigurację wszystkich serwerów. Po prostu brak czasu na taką operację względem kilkunastu testowych urządzeń.
A to w takim razie wszystko wyjaśnia.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Zaktualizowałem do 2.2.28.

Po aktualizacji wszystkie kanały się przełączyły na off.
Dla automaty schodowego nie można wskazać kanału pomiarowego.
Jeżeli miałem wskazany Powiązany kanał pomiarowy i przełączę na automat schodowy to licznik energii z którym był powiązany nie jest widoczny w aplikacji. Należy przed przełączeniem odłączyć kanał a później zmienić na automat schodowy.
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Witam,
zaktualizowałem i tak jak @Goral64 w polu "LAST STATE:" otrzymałem informację "Protocol version error;WIFI - Connecting...,". Też mam prywatną instancję (Cloud v2.3.33). Nic więcej nie sprawdzałem. Jak rozumiem, u mnie jest ten sam problem - poczekam na wydanie 2.3.34 na Dockera.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

jaku2k pisze: pn sie 30, 2021 7:47 pm poczekam na wydanie 2.3.34 na Dockera.
No to poczekamy... @fracz widać zajęty, bo miał być na dzisiaj...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Goral64 pisze: pn sie 30, 2021 9:05 pm
jaku2k pisze: pn sie 30, 2021 7:47 pm poczekam na wydanie 2.3.34 na Dockera.
No to poczekamy... @fracz widać zajęty, bo miał być na dzisiaj...
Jest, mROW znów połączony ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lukfud pisze: wt sie 31, 2021 4:48 am Jest, mROW znów połączony ;)
No i też się cieszę :D Czas na aktualizację reszty modułów obdarowanych v2.8.28 ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

lukfud pisze: ndz sie 29, 2021 9:54 am Widzę, że w 2.8.27 pojawiła się funkcja automatu schodowego, dzięki.
Odnośnie przejścia do konfiguracji klikając w zew. przycisk bistabilny. Czy mógłby być dodany "czas multikliku" aby nie żonglować przekaźnikiem?
Podbiję pytanie i przy okazji:
- #474 i #469 to nie jest to samo?
- Co wniósł update 2.8.28?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

U mnie mROW-02 również połączył się po aktualizacji Clouda.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

lukfud pisze: wt sie 31, 2021 6:35 am Odnośnie przejścia do konfiguracji klikając w zew. przycisk bistabilny. Czy mógłby być dodany "czas multikliku" aby nie żonglować przekaźnikiem?
Kolejne spostrzeżenie.
Przy automacie schodowym nie można wyłączyć przekaźnika z przycisku zew. Czy mógłby pojawić się w konfiguracji wybór między przedłużaniem czasu a wyłączeniem przekaźnika przy kolejnym kliknięciu?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mROW-02”