Zdarzenia / webhooki

ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

Mam scenę w której zarówno wyzwalanie jak i warunek są identyczne:

{{not state(xxx).connected and state(xxx).temperature < 10}}

W przypadku wykonania sceny otrzymuję powiadomienie na komórkę. Gdzie jest błąd, skoro otrzymałem powiadomienie, iż temperatura wynosi 20 stopni?
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Byłem przekonany, że działanie zależne jest od urządzenia/kanału. Skupiłem się dzisiaj na kilku scenach i ... raz działa szybciutko niemal natychmiast nawet jeżeli jedna zależna od drugiej a druga od trzeciej a potem przez kilkanaście minut nic :(
Przez tą niestabilną pracę rozwaliłem większość scen odpowiedzialnych za prace ogrzewania ale podobno ma być ciepła noc więc spoko :lol:
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
MICHAŁ DOM
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 02, 2019 3:50 pm

Witam
Uruchomiłem własny serwer według tego opisu(viewtopic.php?f=23&t=4081) ,urządzenia dodane .
Jak odpalić zdarzenia ??? robię wszystko zgodnie z opisem https://www.youtube.com/watch?v=L3h2R6Afvo4 i sceny nie uruchamiają się po zmianie warunku(uruchamiają się tylko po wyzwoleniu ręcznym)
Dodam że całość chcę wykorzystać do sterowania ogrzewaniem z wykorzystaniem termostatu z opisu https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?f=10&t=5320
forall
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 15, 2019 10:36 am

Webhooki działają tylko i wyłączenie przy własnej instalacji, czy można korzystać z supla.fracz.com?
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

forall pisze: wt lis 10, 2020 11:27 am Webhooki działają tylko i wyłączenie przy własnej instalacji, czy można korzystać z supla.fracz.com?
Działają też na publicznych
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
forall
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 15, 2019 10:36 am

Hm to może to co ja chce osiągnąć na razie się nie da.. np: otwarcie bramy powoduje wysłanie wiadomości na telefon via pushover.. albo ktoś włączył światło i jeżeli świeci się dłużej niż 30min to dostaję powiadomienie?
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
rafalfarba
Posty: 47
Rejestracja: pn lis 25, 2019 11:48 am

Jest szansa że sceny oparte o stan czujników będą działały poprawnie? Tzn. prace naprawcze trwają? Sorry jeżeli pytanie jest up....dliwe, ale bez tego ucieka, dużo ciekawych funkcjonalności.
4xSonoff RF (GUI Generic), 3xSonoff Basic (GUI Generic), 5×ESP-01S (GUI Generic), 1xWemosD1(termostat), Yunshan (Gate module od Zybi), 2xSonoff Mini (soft od djack2017). 1xWemosD1 (GUI Generic licznik impulsów + czujnik ilości opału HC-SR04+przekaźnik)
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Wczoraj , po dwóch miesiącach od wykasowania wszystkich scen bazujących na triggerach (bo same z siebie się wyzwalały) , z nadzieją że zostało coś poprawione w tym temacie, założyłem ponownie prostą scenę bazującą na zdarzeniu ON jednego z przycisków (standardowo ustawiłem trigger na On i warunek sceny taki sam) . Wykonanie sceny miało powodować zamknięcie wszystkich rolet w domu - proste.
W trakcie dnia to działało poprawnie . Ale niestety w nocy około 2giej ,cały dom mi się pieknie zamknął budząc wszystkich domowników :)
Sprawdziłem historie tego kanału ktory miał założony ten trigger , i od 22gej ten kanał był cały czas OFF, i nie wiem co wyzwoliło tą scenę .
Szkoda bo te zdarzenia to jedne z najbardziej potrzebnych , brakujących funkcjonalności SUPLI.
@fracz ? Dokładam się do pytania "Czy trwają prace naprawcze ?" Czy mam czekać az to sie pojawi w cloud ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

wsosniak pisze: sob gru 19, 2020 4:44 pm Wczoraj , po dwóch miesiącach od wykasowania wszystkich scen bazujących na triggerach (bo same z siebie się wyzwalały) , z nadzieją że zostało coś poprawione w tym temacie, założyłem ponownie prostą scenę bazującą na zdarzeniu ON jednego z przycisków (standardowo ustawiłem trigger na On i warunek sceny taki sam) . Wykonanie sceny miało powodować zamknięcie wszystkich rolet w domu - proste.
W trakcie dnia to działało poprawnie . Ale niestety w nocy około 2giej ,cały dom mi się pieknie zamknął budząc wszystkich domowników :)
Sprawdziłem historie tego kanału ktory miał założony ten trigger , i od 22gej ten kanał był cały czas OFF, i nie wiem co wyzwoliło tą scenę .
Szkoda bo te zdarzenia to jedne z najbardziej potrzebnych , brakujących funkcjonalności SUPLI.
@fracz ? Dokładam się do pytania "Czy trwają prace naprawcze ?" Czy mam czekać az to sie pojawi w cloud ?
Gdzie sprawdzałeś historię? Na skryptach czy w apce/cloud?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Conradoo7
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 15, 2021 8:22 am

Dzień dobry wszystkim. To mój pierwszy post na forum:), Czy wiadomo coś kiedy problem z samoczynnym uruchamianiem scen zostanie usunięty, u mnie póki co to tylko oświetlenie ale u niektórych ogrzewanie lub rolety? A może trwają jakieś prace na oficjalnej aplikacji? Potrzebuje za pomocą jednej lampki włączyć inną i żeby działo się tylko w pewnych godzinach...

Pozdrawiam Serdecznie

Ok, udało mi się we własnym zakresie... Gdyby ktoś z Was miał podobny problem jak taki, który opisałem powyżej to dodanie do warunku wykonania zależności związanej z prawidłową łącznością z poszczególnymi elementami systemu. U mnie np warunek wygląda następująco:

{{not state(XXYY).on and state(XXYY).connected and state(WWX).connected and state(WWZ).connected and time() >='02:00' and time() <='09:00'}}
Gdyby ktoś miał pytania dawajcie znać postaram się podpowiedzieć jak osiągnąć pełną stabilność zależności pomiędzy włącznikami, żarówkami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”