Supla Geolocation. Aplikacja mobilna

miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Czyli mam jakiś pożytek z ustawienia martwej strefy wewnątrz strefy tej głównej ? Sorki za takie pytania :D
arekrgw
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 15, 2018 6:42 pm

tomkowski pisze: pn wrz 30, 2019 6:31 am Dzięki za wyjaśnienia! :)

Pozdrawiam!

Edit 30.09.2019 11:44
Kolejny raz przetestowałem działanie apki.
Faktycznie - po podświetleniu na zielono zdefiniowanej strefy aplikacja zaczyna działać. Ale....
mapa_supla_geo.jpg
Na załączonej mapie widać mój dom i miejsce w które podjechałem autem, zatrzymałem się i obserwowałem bramę :D
Od domu do miejsca postoju mam dokładnie 458m.
Martwa strefa ustawiona na 70m. Promień strefy na 150.

Przebieg testu:
Wyjeżdżam z domu zostawiając otwartą bramę. Jadę do punktu obserwacyjnego :P
Czyli wyjeżdżam ponad 200m poza strefę.
Moja brama ma sterowanie step-by-step czyli kolejne sygnały (w zależności od stanu początkowego) powodują: OTWÓRZ, STOP, ZAMKNIJ, STOP, OTWÓRZ, STOP, itd.
No i widzę, że brama dokładnie to robi. Trochę się zamyka, następnie trochę otwiera, trochę zamyka itd....

Ruszam do domu gdy widzę, że brama zamknięta jest w około 1/3 i znów zaczyna się otwierać.
Podjeżdżam pod dom i ... zastaję bramę całkowicie zamkniętą!

Uff...trochę się rozpisałem - wybacz. Może ja gdzieś popełniam błąd w rozumieniu działania lub konfiguracji.
Nie ukrywam, że jest to aplikacja na jaką czekałem od dawna i baaardzo bym chciał ją uruchomić :)
Posiadasz zamontowany czujnik na częściowo otwartą brame? Bez tego czujnika aplikacja nie jest w stanie stwierdzić czy brama jest w trakcie pracy i dlatego może tak się dziać.
arekrgw
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 15, 2018 6:42 pm

miko1282 pisze: pn wrz 30, 2019 10:32 am Czyli mam jakiś pożytek z ustawienia martwej strefy wewnątrz strefy tej głównej ? Sorki za takie pytania :D
Tylko taki że oszczędzasz swój internet mobilny i serwery Supli
arekrgw
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 15, 2018 6:42 pm

Wstawiam prosty schemat jak działa aplikacja w poszczególnych strefach.
Załączniki
scheamt.png
scheamt.png (195.72 KiB) Przejrzano 3286 razy
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

arekrgw pisze: pn wrz 30, 2019 10:33 am Posiadasz zamontowany czujnik na częściowo otwartą brame? Bez tego czujnika aplikacja nie jest w stanie stwierdzić czy brama jest w trakcie pracy i dlatego może tak się dziać.
Nie - tylko jeden krańcowy. Standardowo dla bram garażowych nie ma możliwości zamontowania drugiego czujnika ZTCW.
Więc jak? Mam garażową ustawić jako wjazdową, zmienić ikonę i dorzucić kolejny czujnik?

Jakiego modułu (ew. z jakim softem i w jakiej konfiguracji) używasz do sterowania bramą?
arekrgw
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 15, 2018 6:42 pm

tomkowski pisze: pn wrz 30, 2019 11:22 am
arekrgw pisze: pn wrz 30, 2019 10:33 am Posiadasz zamontowany czujnik na częściowo otwartą brame? Bez tego czujnika aplikacja nie jest w stanie stwierdzić czy brama jest w trakcie pracy i dlatego może tak się dziać.
Nie - tylko jeden krańcowy. Standardowo dla bram garażowych nie ma możliwości zamontowania drugiego czujnika ZTCW.
Więc jak? Mam garażową ustawić jako wjazdową, zmienić ikonę i dorzucić kolejny czujnik?

Jakiego modułu (ew. z jakim softem i w jakiej konfiguracji) używasz do sterowania bramą?
Bramę garażową na której testuje mam na Wemosie z inCan easy od Espablo i do tego płytka z dwoma przekaźnikami. Jak chcesz to mogę ci podesłać ikonę na 50% do bramy garażowej

Ewentualnie zrobię kanał w którym będzie trzeba podać czas jaki brama potrzebuje na otwarcie zamknięcie.
arekrgw
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 15, 2018 6:42 pm

Nowa wersja 0.42

https://drive.google.com/drive/folders/ ... fyTBwBgPyw

  • Poprawiony przycisk on/off
  • Naprawiony zoom mapy do aktualnej pozycji lub pinezki z edytowanej strefy
  • Powiadomienia po wejściu/wyjściu ze stref
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Trochę chyba dużo tych requestów na jedno opuszczenie strefy?
Screenshot_20190930-191022.jpg
Screenshot_20190930-191022.jpg (450.97 KiB) Przejrzano 3230 razy
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
arekrgw
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 15, 2018 6:42 pm

Gucio2607. pisze: pn wrz 30, 2019 6:12 pm Trochę chyba dużo tych requestów na jedno opuszczenie strefy?
Screenshot_20190930-191022.jpg
Jeżeli użyłeś kanału Fracz to sam musisz zadbać o warunek wykonania sceny. Aplikacja przy użyciu kanału FRACZ co 1.5s wykonuje zapytanie wył/wł (zależnie od strefy) i to w scenie musisz ustawić warunek np. że jeżeli kominek jest wyłączony to ma nic nie zrobić. Natomiast jeżeli masz to ustawione i tak się dzieje to musisz poczekać na kanał SWITCH w aplikacji.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

arekrgw pisze: pn wrz 30, 2019 6:01 pm Nowa wersja 0.42

https://drive.google.com/drive/folders/ ... fyTBwBgPyw

  • Poprawiony przycisk on/off
  • Naprawiony zoom mapy do aktualnej pozycji lub pinezki z edytowanej strefy
  • Powiadomienia po wejściu/wyjściu ze stref
Super!
Napiszesz jeszcze jaki masz model napędu? Poczytam o sterowaniu.
Zastanawiam się nad dołożeniem czujnika do tego układu który mam. Gdzie umieścić drugi czujnik? Na logikę w drugim skrajnym położeniu ( jeśli oba otwarte to brama uchylona).
Lub jak pisałeś - jest szansa na kanał z zadeklarowanym czasem otw/zamk?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”